Адвокат по інвалідності INSEININ

Скарга на рішення експертної команди

Скарга на рішення експертної команди
Відповідно до нової процедури, рішення про встановлення групи інвалідності приймається експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи. Починаючи з 1 січня 2025 року медики-соціальні експертні комісії не працюють та не виконують функцій стосовно встановлення інвалідності.
Рішення про встановлення інвалідності приймається на основі критеріїв та підстав, які встановлені постановою КМУ №1338. Прийняття рішення може. відбуватись після фізичного огляду хворого або дистанційно без особистої присутності. В багатьох випадках приймаються рішення, які не задовольняють очікування хворих. Мова іде про протиправні відмови у призначенні інвалідності або інші рішення, які не відповідають нормам закону. В такому випадку законодавством передбачена процедура оскарження рішення експертних команд.

Процедура подачі скарги на рішення експертної скарги

Рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи може бути оскаржене:
  • в адміністративному порядку до Центру оцінювання функціонального стану особи. Скарга подається протягом 40 днів з дня надсилання особі витягу з рішення експертної команди;
  • в судовому порядку до адміністративного суду. Позовна заява подається протягом 6 місяців за дати коли, особа дізналась або могла дізнатись про порушення прав.
Відповідно до закону Центр оцінювання функціонального стану особи перевіряє під час оскарження рішення експертних команд обґрунтованість рішень, прийнятих під час оцінювання та встановлення інвалідності, розглядає медичні документи та проводить оцінювання, за результатами якого приймає рішення щодо скасування, підтвердження або формування нового рішення.

Наразі повноваження Центру оцінювання функціонального стану особи виконує державна установа «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров’я України».
В адміністративному порядку можливо оскаржити наступні рішення експертних команд:
  1. Відмова у призначені І, ІІ, ІІІ групи інвалідності.
  2. Причини інвалідності та часу її настання.
  3. Групи інвалідності.
  4. Відсотку втрати професійної працездатності.
  5. Відмови у встановленні постійного стороннього догляду.
  6. Причину смерті особи з інвалідністю.
  7. Інші рішення.
Для оскарження рішення експертної команди в адміністративному порядку необхідно протягом 40 днів підготувати на направити на розгляд до Центру оцінювання функціонального стану особи скаргу в письмовому або електронному вигляді. Така скарга може бути подавали особисто особою або її представником - адвокатом.

У скарзі на рішення експертної команди обовʼязково повинна бути зазначена наступна інформація:
1.Прізвище, власне ім’я, по батькові скаржника
2. Адреса зареєстрованого місця проживання скаржника.
3. Контактні дані скаржника: номер телефону, адреса електронної пошти.
4. Вимоги скаржника та їх обґрунтування.
5. Дата складення скарги.
У скарзі необхідно чітко донести мотиви та підстави, за якими ви оскаржуєте відмову із вказівкою на нормативно-правові акти. Підтвердженням наявності підстав для оскарження можуть бути медичні документи (в тому числі з приватних закладів охорони здоровʼя).
Скарги розглядаються Центром оцінювання в порядку черговості, але строк розгляду не може перевищувати 30 календарних днів.
За результатами розгляду скарги можуть прийматись наступні рішення:
  • підтвердження оскарженого рішення експертної команди;
  • скасування оскарженого рішення експертної команди;
  • формування нового рішення щодо результату оцінювання.

Які проблеми можуть виникати?

Оскарження рішення експертної команди є юридичною процедурою, яка відбувається у чіткій процедурі, яка передбачена законом. У разі пропущення строку звернення зі скаргою - вона буде повернута. При недотриманні форми написання скарги, незазначення відомостей, які обовʼязково у ній мають бути зазначені - Центр оцінювання може відмовити у задоволенні скарги.
В багатьох випадках особи оскаржують рішення без вказівки на підстави, а також без посилання на нормативно-правові акти. Відповідно ймовірність задоволення таких скарг залишається доволі низькою.
Для того, щоб збільшити шанси на успіх справи необхідно слідувати наступному механізму:
  1. Оцінити наявність підстав для оскарження рішення експертної команди залучивши до розгляду документів юриста, адвоката, лікарів. Немає сенсу подавати скаргу на рішення, яке прийнято у рамках діючого законодавства. Краще відразу визначити наявність або відсутність юридичних підстав для звернення зі скаргою.
  2. Заручитись підтримкою профільних юристів та адвокатів, які зможуть правильно підготувати та подати скаргу або позовну заяву. Можна замовити просто складання скарги або супровід та представництво інтересів адвокатом під час всієї справи.
  3. Долучити до скарги всі необхідні документи, які підтверджують наявність підстав для оскарження. Зазвичай доказами слугують медичні документи, які підтверджують історію хвороби.

Юридична допомога

Якщо ви потребуєте юридичної допомоги з питань оформлення інвалідності за новою процедурою, ви можете звернутись за консультацією або допомогою до профільних спеціалістів юридичної компанії INSEININ. Наші юристи та адвокати можуть дослідити медичні документи та визначити, чи маєте ви право на оформлення інвалідності. У разі, якщо експертна команда відмовляє вам у призначені інвалідності - ми зможемо оскаржити це рішення.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері отримання групи інвалідності.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ

✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲