Адвокат по інвалідності INSEININ
Новий перелік захворювань для 3 групи інвалідності

Новий перелік захворювань для 3 групи інвалідності

З 1 січня 2025 року процедура оформлення інвалідності змінилась докорінним чином. Відповідно наразі залежно від ступеня розладу функцій органів і систем організму та обмеження її життєдіяльності встановлюється одна з таких груп інвалідності:
  • перша (I), яка поділяється на підгрупи А і Б залежно від ступеня втрати здоров’я особами з інвалідністю та обсягу потреби в постійному сторонньому догляді, допомозі або нагляді;
  • друга (II);
  • третя (III).
Рішення про надання групи інвалідності встановлюється експертними командами на основі критеріїв, які встановлені законодавством та від ступеню обмеження життєдіяльності особи.
Третя група інвалідності встановлюється особам, які мають помірний ступінь (1 ступінь) обмеження одного або кількох критеріїв життєдіяльності людини, що зумовлені захворюванням, наслідками травм або вродженими вадами.
Підставою для визнання особи особою з інвалідністю є одночасна наявність таких обов’язкових умов:
  • стійкі порушення функцій організму - хвороба триває не менше 12 місяців, або очікується, що вона триватиме щонайменше 12 місяців або призведе до смерті особи, а також існують мінімальні шанси на значне покращення стану навіть за умов застосування найкращого доступного лікування;
  • обмеження життєдіяльності - особа має помірний (1 ступінь), виражений (2 ступінь) або значний (3 ступінь) ступінь обмеження здатності до самообслуговування, пересування, орієнтації, контролю своєї поведінки, спілкування, навчання, виконання трудової діяльності;
  • необхідність вжиття заходів соціального захисту - особа має потребу в підтримці в повсякденному житті, а саме: отриманні послуг з реабілітації, паліативної допомоги, забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації, забезпеченні лікарськими засобами для використання в амбулаторних умовах та/або медичними виробами для використання в амбулаторних та побутових умовах.
Новий перелік захворювань для 3 групи інвалідності:
1.Відсутність одного ока.
2.Стійкий повний птоз на одному оці після проведення усіх видів відновного лікування.
3.Сліпота на одне око (гострота зору з переносною корекцією 0,05 і нижче або концентричне звуження поля зору до 10 градусів від точки фіксації) або ураження обох очей (зниження гостроти зору з переносною корекцією 0,1 і нижче або концентричне звуження поля зору до 25 градусів від точки фіксації).
4.Двобічна глибока туговухість з підвищенням порогів повітряної провідності 86 дБ та більше на частотах 500-4000 Гц у разі неможливості хірургічної корекції.
5.Стійка трахеостома.
6.Стеноз гортані II-III ступенів внаслідок травматичного або інфекційного ураження нервово-м’язового апарату гортані з одно- або двобічним парезом і стійкою дисфонією у разі неможливості або неефективності хірургічного лікування.
7.Стійка афонія органічного ґенезу.
8.Дефект щелепи або твердого піднебіння, якщо протезування не забезпечує жування та ковтання і призводить до помірно вираженого дефіциту ваги тіла.
9. Спотворюючі обличчя рубці та дефекти, які не піддаються хірургічно-косметологічній корекції.
10.Карликовість із зростом нижче ніж 130 сантиметрів у чоловіків та 120 сантиметрів у жінок.
11.Помірна сенсорна афазія за неефективності логопедичної реабілітації.
12.Параліч кисті за неефективності фізичної реабілітації.
13.Помірний парез верхньої або нижньої кінцівки, що супроводжується значним обмеженням обсягу активних рухів в усіх суглобах за неефективності фізичної реабілітації.
14.Чужорідне тіло в речовині головного мозку (внаслідок травми), якщо травма супроводжувалась абсцесом мозку або менінгоенцефалітом (введення чужорідних тіл у речовину головного мозку з метою лікування не є дефектом, і група інвалідності встановлюється залежно від порушень нервової системи та психіки).
15.Дефект кісток черепа (3 кв. сантиметри і більше), не заміщений аутокісткою.
16.Паркінсонівський синдром внаслідок хвороби Паркінсона або вторинного паркінсонізму з помірно вираженими акінетико-ригідним, дискінетичним та постуральним синдромами.
17.Хибний суглоб плеча або обох кісток передпліччя.
18.Відсутність усіх фаланг чотирьох пальців кисті, за винятком першого.
19.Відсутність трьох пальців кисті, включаючи перший; анкілоз чи виражена контрактура тих самих пальців у функціонально невигідному положенні.
20.Відсутність першого та другого пальців з відповідними п’ястковими кістками.
21.Відсутність перших пальців обох кистей.
22.Відсутність трьох пальців кистей з відповідними п’ястковими кістками.
23.Кукса стегна чи гомілки.
24.Кукса стопи на рівні суглоба Лісфранка або на вищому рівні.
25.Двобічна кукса стопи з резекцією голівок плюсневих кісток за Шарпом.
26.Різко виражена контрактура або анкілоз двох надп’ятково-гомілкових суглобів.
27.Різко виражена контрактура або анкілоз надп’ятково-гомілкового суглоба з розташуванням стопи у функціонально невигідному положенні.
28.Різко виражена контрактура чи анкілоз кульшового або колінного суглоба.
29.Вроджений або набутий вивих одного кульшового суглоба із значним порушенням функції.
30.Деформація грудної клітки внаслідок резекції трьох та більше ребер за наявності легеневої недостатності I ступеня і вище.
31.Хибний суглоб стегна чи обох кісток гомілки або великої гомілкової кістки за неефективності реабілітаційних заходів після п’яти років спостереження.
32.Нестійкий колінний або кульшовий суглоб з вираженим порушенням функції кінцівки.
33.Укорочення нижньої кінцівки на 7 сантиметрів і більше.
34.Сколіоз III ступеня, кіфосколіоз III ступеня з наявністю легеневої недостатності II ступеня, або сколіоз чи кіфосколіоз IV ступеня.
35.Анкілоз або різко виражена контрактура плечового або ліктьового суглоба у функціонально невигідному положенні.
36.Нестабільність плечового або ліктьового суглоба у поєднанні з несправжнім суглобом однієї з кісток передпліччя за низького реабілітаційного потенціалу.
37.Контрактура передпліччя в положенні повної пронації.
38.Ішемічна контрактура Фолькмана з вираженим порушенням основних функціональних захватів кисті.
39.Деформуючий артроз кульшового суглоба IV ступеня з порушенням функції суглоба III ступеня та вище за низького реабілітаційного потенціалу.
40.Екстирпація шлунка, тотальна колопроктектомія, панкреатоектомія за наявності цукрового діабету.
41.Первинний (тотальна тиреоїдектомія) або вторинний (внаслідок патології гіпофізу) гіпотиреоз у тяжкій формі в стадії субкомпенсації або декомпенсації за неефективності адекватного лікування.
42.Первинна (двобічна адреналектомія) або вторинна (внаслідок патології гіпофізу) надниркова недостатність у тяжкій формі.
43.Чужорідне тіло в серцевому м’язі або у перикарді внаслідок травми (поранення), штучний клапан серця, функціонуючий кардіостимулятор (введення чужорідних тіл у судини серця, міокард, перикард з метою лікування або діагностики не є дефектом, і група інвалідності встановлюється залежно від порушень функції серцево-судинної системи та обмеження життєдіяльності хворого).
44.Єдина функціонуюча нирка.
45.Відсутність однієї легені.
46.Двобічна мастектомія.
47.Однобічна мастектомія внаслідок злоякісного новоутворення.
48.Мікроцист (70 куб. сантиметрів та менше) або відсутність сечового міхура.
49.Цистектомія з транслокалізацією сечоводів у кишківник.
50.Рідкісні (орфанні) захворювання, що призводять до скорочення тривалості життя хворих або їх інвалідизації.
51.Розширена екстирпація матки з додатками за наявності онкологічних захворювань.
52.Травматична кастрація у чоловіків.

Допомога адвоката з питань інвалідності

Якщо у вас залишились додаткові питання стосовно оформлення інвалідності 3 групи, ви можете звернутись за консультацією до профільних фахівців юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці можуть дослідити ваші медичні документи та визначити наявність підстав для отримання 3 групи інвалідності. У випадку, якщо вам протиправно відмовлено в інвалідності, наші адвокати здійснюють супровід оскарження рішення експертної команди.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері отримання групи інвалідності. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ

✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲