БІЗНЕС

Шахрайство в інтернеті стаття та відповідальність

Шахрайство в інтернеті стаття та відповідальність
Нині наше життя майже повністю залежить від інтернету, адже ми проводимо там більшість часу: навчаємось, працюємо, купуємо та замовляємо послуги, і це значно спрощує наше життя. Але поряд із великою кількістю позитивних речей, які спонукають нас користуватись інтернетом, є нажаль ті, які зловживаючи довірою користувача обманюють та розводять людей на великі кошти. За статистикою шахрайство в інтернеті дуже поширений вид злочину і кожна третя людина стикається із цим особисто.

Сьогодні розглянемо детально, що таке шахрайство в інтернеті, яка відповідальність за дане діяння, та які поради юристів в боротьбі із шахраями.

Що таке шахрайство?

Відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України: Шахрайство - заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.

Яка відповідальність за шахрайство в інтернеті?

Відповідно до ч.4 ст. 190 ККУ Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Які найпоширеніші види шахрайських схем в інтернеті?

За результатами аналізу звернень до внутрішніх органах в Україні найпопулярнішими шахрайськими схемами є:

  1. Купівля-продаж неіснуючих товарів в мережі Інтернет.
  2. Фішинг – один з різновидів шахрайства в інтернеті з метою отримання незаконного доступу до конфіденційних даних користувачів. Шахраї намагаються змусити користувачів самостійно розкрити конфіденційні дані — наприклад, надсилаючи електронні листи з пропозиціями підтвердити реєстрацію облікового запису, що містять посилання на сайт, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайн відомих ресурсів.
  3. Скімінг – це вид шахрайства з банківськими картками, коли копіюють інформацію з платіжної картки за допомогою спеціальних пристроїв, які встановлюють на або всередину банкомата, що дає змогу їм виготовити дублікат платіжної картки, тобто зчитати дані вашої карти: ім’я, номер, термін дії, коди CVV2/CVC2.
  4. Дзвінки від імені представників банків.
  5. Злам акаунтів у соцмережах з подальшим проханням про допомогу: "Привіт, чи можеш мені позичити грошей до завтра?"
  6. Маніпуляція загрозою життю чи здоровʼя рідних і близьких: "Ваш син потрапив у страшну аварію, щоб оплатити його операцію потрібно зараз терміново оплатити рахунок"

Звичайно зараз дедалі більше людей повідомлені про такі схеми, але ніхто не застрахований від вигадливості шахраїв, тому дуже легко можна попастись на щось нове.

Які поради юристів, щоб не стати жертвою шахраїв?

  1. В першу чергу ніколи не поспішайте передавати свої особисті чи банківські дані. В першу чергу потрібно зрозуміти і підтвердити особу з якою ви спілкуєтесь чи взаємодієте.
  2. Варто використовувати подвійні засоби захисту акаунтів: подвійну автентифікацію в мережі інтернет, при реєстрації в соц мережах та інших акаунтах не використовувати один і той же пароль і робити його максимально близьким до рекомендацій від спеціалістів, щоб пароль не можна було просто зламати.
  3. Підключіть смс-інформування стосовно операцій з платіжною карткою, змін у ваших акаунтах соц мереж.
  4. Установіть ліміти на платежі в особистому банкінгу.
  5. Можна створити додаткову карту, яку будете використовувати лише для оплати в інтернеті і тримати на ній рівно стільки коштів, скільки потрібно для покупки, і без кредитного ліміту звичайно ж.
  6. Якщо у вас є підозра, що ви стали жертвою шахрайської схеми варто постаратись зберегти всі докази: переписки з чатів, історію взаємодії, посилання за якими ви переходили, зверніться до вашого банку і заблокуйте ваші платіжні засоби, повідомивши про підозру роботи шахраїв, після чого зверніться до кіберполіції із відповідною заявою. Чим швидше ви будете діяти тим більш вірогідніше, що злочинця знайдуть по гарячих слідах.

Підсумок:

Ніхто не застрахований від дій злочинців, але якщо ви уважно та виважено перевіряєте інформацію та ресурси з якими взаємодієте, знаєте коли і кому можна передавати свої дані, знаєте про можливі шахрайські схеми, то ви в значно більшій безпеці. На сьогодні відповідно до даних Єдиного державного реєстру судових рішень практики притягнення більш ніж достатньо, щоб зробити висновок що шахраї дійсно отримують відповідне покарання за свої злочинні діяння. Тож варто бути дуже уважним до дій в інтернет просторі. Бережіть себе та своїх рідних!
🌐 Шукаєте юридичний супровід захисту законних прав та інтересів в Україні?

ЮК INSEININ - надає професійних спеціалістів з знанням актуального законодавства та розумінням судової практики!

Експертність та компетентність: Наша команда юристів є висококваліфікованою та досвідченою в різноманітних галузях права. Ми володіємо глибокими знаннями, що дозволяють нам ефективно вирішувати юридичні питання різної складності.

💼 Широкий спектр послуг: INSEININ пропонує повний спектр юридичних послуг, включаючи консультації, підготовку договорів, представництво в судах, податкове планування та багато іншого. Ми готові надати компетентну допомогу в будь-якому питанні.

🤝 Індивідуальний підхід: Ми розуміємо, що кожен клієнт унікальний. Наші юристи працюють з кожним клієнтом індивідуально, забезпечуючи персоналізований підхід до вирішення його конкретних потреб.

🔒 Захистіть свої права та інтереси: Неважливо, чи ви підприємець, чи просто шукаєте правовий захист для себе чи своєї сім'ї, INSEININ гарантує захист ваших прав та інтересів.

📞 Звертайтеся до Нас: Не відкладайте вирішення юридичних питань на потім. Звертайтеся до INSEININ, і ми гарантуємо вам професійну та ефективну допомогу. Ваше спокійне майбутнє - в наших руках!

Для отримання консультації юриста звертайтесь за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 чи напишіть нам листа! (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — https://inseinin.com.ua/business

🌟 INSEININ - ТВІЙ НАДІЙНИЙ ЮРИДИЧНИЙ ЗАХИСТ!