БІЗНЕС

Master Service Agreement (MSA) або Договори для ІТ-івців по новому

MSA - Master Service Agreement зручний договір на усі випадки життя сучасної ІТ компанії

Після того як ви познайомились з клієнтом та вирішили, що підходите одне одному, наступним етапом є скріплення союзу співпраці на папері.

І тут як завжди виникає питання який же договір союзу обрати? Адже їх існує ціла палітра та і кожна фарба зі своїм особливим відтінком.
Пропонуємо коротко розглянути основні аби наочно розуміти плюси і потенційні мінуси кожного:

  • Time & Material — Простими словами кажучи: "Ми вам матеріал, а ви оплату за кожен час витрачений нами на його роботу". Появу такого договору зумовлено значним розривом у часі відносно укладання звичайного фіксованого договору котрим визначаються такі основні елементи як: складання технічного завдання; оцінка вартості; розрахунок часу на створення. Тобто, припустімо ви уклали на 8 місяців фіксований договір зі створення ПЗ для оренди книжок. Тим часом уже на 4 місяці поки тривала розробка ПЗ, виріс курс оплати подібних послуг та зʼявились конкуренти з додатковими фічами котрі клієнт також забажав додати до свого додатку. І, що залишається робити як не складати новий договір, а попередній просто викинути?
  • Fixed price або Waterfall контракт (WTF)— Фіксована ставка по договору. Тут все просто зроби елемент 1 отримай виручку, зроби елемент 2 отримай виручку. Проте така тактика доцільна лише для коротких дистанцій де встановлюється фіксована плата за кожен чіткий обумовлений договором предмет роботи.

  • Dedicated team agreement чи народною мовою Договір ІТ аутстафінгу — За цим договорм основною роботою є підбір команди геніїв-професіоналів під конкретний проект чи завдання для сворення шедевру. Але в цій моделі співпраці є куча ризиків починаючи з людсього фактору: команда котра "не зрослась", так і часові чи бюджетні обмеження, - котрі не дають у повній мірі реалізувати потенціал команди.
Master Service Agreement — це універсальний договір котрий може містити у собі усі можливі варіанти співробітництва. Для реалізації цього права потрібно лише укласти додаток до основного договору.
Простота цього договору може доходити до того, що основну частину ви може просто розмітити на сайті, а з клієнтами підписувати лише окремі додатки.

З юридичної сторони договір Master Service Agreement є обовʼязковим атрибутом початку роботи кожного розробника ПЗ чи будь-якого іншого ІТ-спеціаліста, адже він не тільки захищає від посягань чи спірних моментів, але й зводить бюракратичний механізм до мінімуму.

Ми спеціалісти Юридичної компанії INSEININ вважаємо юридичну чистоту бізнесу запорукою успіху. Усе, що потребує часу та людсього ресурсу, має відповідну оплату та результат повинно бути урегульовано з максимальною точністю та юричною легкістю. Тому спеціалісти нашої компанії надають повний спектр послуг зі складання, перевірки, контролю виконання усіх юридичних аспектів сучасного та технологічного бізнесу України та світу.
Якщо у Вас виникли питання чи потреба юридичної допомоги спеціалістів напряму ІТ-права та цифрових технологій звертайтесь за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті: https://inseinin.com.ua/business