КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Адвокат по статті 134 Кримінального кодексу: Незаконне проведення аборту або стерилізації

адвокат з кримінальних справ ст. 134КК
Адвокатські Послуги: Захист У Випадках Незаконного Проведення Аборту та Стерилізації

Українське законодавство встановлює суворі вимоги та відповідальність за незаконне проведення аборту або стерилізації без згоди потерпілих осіб. Стаття 134 Кримінального Кодексу України містить положення щодо цих ситуацій, і в цих важливих справах адвокати грають ключову роль у захисті прав обвинувачених.

Законодавчий Контекст

Стаття 134 Кримінального Кодексу України регулює незаконне проведення аборту або стерилізації. Це включає незаконне проведення аборту особою без спеціальної медичної освіти, примусовий аборт без добровільної згоди потерпілих осіб, незаконне проведення аборту, що спричинило тяжкі наслідки, а також примусову стерилізацію без згоди потерпілих.

Роль Адвоката в Справах за Статтею 134 КК

У справах, пов'язаних із незаконним проведенням аборту або стерилізацією, адвокати відіграють важливу роль у забезпеченні справедливості та захисті прав обвинувачених.


Стаття 134. Незаконне проведення аборту або стерилізації

1. Проведення аборту особою, яка не має спеціальної медичної освіти, -

карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Примушування до аборту без добровільної згоди потерпілої особи -

карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

3. Незаконне проведення аборту, що спричинило тривалий розлад здоров’я, безплідність або смерть потерпілої особи, -

карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

4. Примушування до стерилізації без добровільної згоди потерпілої особи -

карається обмеженням волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

5. Дія, передбачена частиною четвертою цієї статті, якщо вона спричинила смерть потерпілої особи чи інші тяжкі наслідки, -

карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Особливості доведення за даною статтею, включають:
Якщо переривання вагітності сталося внаслідок нанесення жінці ударів, побоїв або інших насильницьких дій, то скоєне повинно кваліфікуватися як умисне або не обережне спричинення тяжкого тілесного ушкодження.

Незаконне проведення аборту вчинюється з прямим умислом, при якому особа усвідомлює, що за згодою жінки вона проводить операцію для штучного переривання вагітності, передбачає, що внаслідок вчинення цих дій вагітність буде перервана, і бажає настання цього наслідку. Мотиви вчинення аборту можуть бути різними. Вони на кваліфікацію не впливають, але враховуються при призначенні покарання.

Вагітна жінка, яка сама викликала штучне переривання вагітності, не підлягає кримінальній відповідальності.

Якщо при незаконному проведенні аборту буде доказано прямий або непрямий умисел до смерті, то відповідальність повинна наставати за умисне вбивство.

Якщо при проведенні законного аборту настали тяжкі наслідки, то відповідаль ність може наставати не за цією статтею, а за вбивство чи спричинення тяжких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень через необережність.

Допомога адвоката з кримінальних справ

З практики після внесення відомостей до ЄРДР проведення досудового розслідування та інші дії передбачені Кримінально процесуальним кодексом України - відбуваються у повністю законний спосіб. Саме тому адвокат з кримінальних справ може на будь-якому етапі справи припинити свавілля та в деяких випадках повністю закрити справу без передачі такої до суду.

Допомога адвоката також корисна у питаннях діалогу зі слідчим, свідками, потерпілими чи поліцією для мирного врегулювання спору. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу адвоката з дотримання законності при проведенні обшуку та інших процесуальних дій за КПК України.

Якщо у вашу справу уже передано до суду варто також розуміти, що адвокат не тільки захищає ваші законні права в суді, а може надати докази вашої невинуватості чи допомогти перевірити законність висунутих вам обвинувачень.
Для отримання консультації адвоката з кримінальних справ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice