КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Адвокат по ст. 200 КК: Незаконні дії з платіжними картками, електронними грошима, банківськими рахунками

адвокат з кримінальних справ ст. 200КК
Кримінальний адвокат по махінаціям з платіжними картками чи банківськими програмами

Використання підроблених документів на переказ чи платіжних карток - це їх застосовування за функціонально-цільовим призначенням справжнього предмета, тобто для отримання доступу до банківських рахунків та ініціювання переказу коштів, здійснення різних операцій.

Стаття 200. Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення

1. Підробка документів на переказ, платіжних карток чи інших засобів доступу до банківських рахунків, електронних грошей, а так само придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту підроблених документів на переказ, платіжних карток або їх використання чи збут, а також неправомірний випуск або використання електронних грошей -

карається штрафом від трьох до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -

караються штрафом від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Примітка: Під документами на переказ слід розуміти документ в паперовому або електронному виді, що використовується банками чи їх клієнтами для передачі доручень або інформації на переказ грошових коштів між суб'єктами переказу грошових коштів (розрахункові документи, документи на переказ готівкових коштів, а також ті, що використовуються при проведенні міжбанківського переказу та платіжного повідомлення, інші).

  1. Об’єкт злочину в цій сфері полягає в суспільних відносинах, які стосуються випуску в обіг і використання документів на переказ та інших доступів до банківських рахунків і електронних грошей.
  2. Предмет злочину включає в себе підробку документів на переказ, платіжних карток і інших доступів до банківських рахунків, а також електронних грошей.
  3. Підробка означає створення фальсифікованих предметів, які мають схожість зі справжніми предметами за основними реквізитами та функціональною придатністю.
  4. Збут підроблених предметів означає їх умисне оплатне або безоплатне відчуження, такі як продаж, обмін, дарування, передача в рахунок погашення боргу тощо.
  5. Важливо відрізняти підробку від самовільного використання справжніх чужих документів на переказ чи платіжних карток, оскільки останнє може тягнути за собою відповідальність за інші статті Кримінального кодексу.
  6. Підробка електронних документів також може поєднуватися з несанкціонованим втручанням в роботу комп’ютерів і мереж, що може призвести до додаткової кваліфікації злочину.
  7. Обладнання для виготовлення підроблених документів не включається в диспозицію статті, але незаконні дії з таким обладнанням можуть бути кваліфіковані на інших підставах.
  8. Важливо розрізняти збут підроблених предметів від їх передачі для тимчасового володіння або разового використання, оскільки це може вплинути на правову кваліфікацію дій.

Допомога адвоката з кримінальних справ

З практики після внесення відомостей до ЄРДР проведення досудового розслідування та інші дії передбачені Кримінально процесуальним кодексом України - відбуваються у повністю законний спосіб. Саме тому адвокат з кримінальних справ може на будь-якому етапі справи припинити свавілля та в деяких випадках повністю закрити справу без передачі такої до суду.

Допомога адвоката також корисна у питаннях діалогу зі слідчим, свідками, потерпілими чи поліцією для мирного врегулювання спору. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу адвоката з дотримання законності при проведенні обшуку та інших процесуальних дій за КПК України.

Якщо у вашу справу уже передано до суду варто також розуміти, що адвокат не тільки захищає ваші законні права в суді, а може надати докази вашої невинуватості чи допомогти перевірити законність висунутих вам обвинувачень.
Для отримання консультації адвоката з кримінальних справ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice