Практика

Незаконне вручення повістки: юридична допомога


    Дуже часто до юристів ЮК “INSEININ” звертаються чоловіки з проблемою стосовно незаконного вручення їм повістки. Закон чітко визначає обставини, при дотриманні  яких вручення повістки є законним. При недотриманні перелічених нижче умов, вручення повістки не є законним, а призов осіб на військову службу  за такими повістками підлягає оскарженню.

 Кому може бути вручена повістка?

    В першу чергу повістка для призову на військову службу може бути вручена військовозобов’язаним, які перебувають на військовому обліку та не мають підстав для відстрочки від призову.
   Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” військовозобов’язаними є особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави. Військовозобов’язаними є чоловіки віком за 27 років, або віком до 27 років, які закінчили військову кафедру університету або проходили строкову військову службу. 
   По-друге, повістка для уточнення військово-облікових даних може бути вручена призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, тобто чоловікам, які перебувають на військовому обліку віком від 18 до 60 років.
   Повістка для призову на військову службу не може бути вручена особам, які мають підстави для відстрочки від мобілізації, передбачені ст 23 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, проте таким особам може бути вручена повістка для уточнення військово-облікових даних.

Ким може бути вручена повістка?

    Відповідно до пункту 56 Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352 вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності. Окрім того, повістки громадянам можуть також вручатися безпосередньо посадовими особами районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки. 
    Повістка має бути вручена особисто або уповноваженими особами повинен бути складений акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків.
    У разі надходження на підприємство листа з територіального центру комплектування та соціальної підтримки, відповідальний за ведення військового обліку зобов’язаний вручити повістку військовозобов’язаному працівнику під підпис.
   Якщо працівник відмовляється від отримання повістки, то відповідальна особа за ведення військового обліку має скласти акт про відмову від підпису та отримання повістки і відправити його до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
     Також відповідно до Указу Президента України “Про загальну мобілізацію” Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб - підприємців було наказано організувати та забезпечити в установленому порядку:
1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;

Де може бути вручена повістка?

    Законодавством чітко не визначено де саме має відбуватися вручення повісток, а тому вручення повістки на вулиці, блокпостах, за місцем проживання тощо не є незаконним. Основна умова - встановлення особи, якій вручається така повістка, що здійснюється на підставі документів, що посвідчують особу (паспорт, посвідчення водія тощо).

Що ми пропонуємо?

Юридична компанія “INSEININ” надає ряд послуг стосовно вручення повісток військовозобов'язаним, а саме ми здійснюємо:
  1. Надання юридичних консультацій стосовно законності вручення повістки.
  2. Юридичний супровід стосовно оскарження вручення повістки.
  3. Оскарження призову на військову службу осіб, яким вручення повістки було здійснено незаконно.
  4. Супровід отримання відстрочки від призову на військову службу у військкоматі.

Як ми працюємо?

    Надання юридичної допомоги стосовно незаконного вручення повістки складається з кількох послідовних етапів:
  1. Первинна консультація та дослідження фактичних обставин справи.
  2. Визначення стратегії вирішення спору.
  3. Укладення договору юридичного супроводу.
  4. Вирішення спору юристом.


Якщо вам незаконно вручено повістку або вас призвали на військову службу з порушенням законної процедури звертайтесь до юристів ЮК “INSEININ” ми вирішимо вашу справу, звертайтесь до нас за телефоном 0975070653 або залишайте заявку зворотнього зв'язку на сайті.