МІГРАЦІЙНИЙ АДВОКАТ

Перетин кордону чоловіками з подвійним громадянством

Перетин кордону чоловіками з подвійним громадянством
В період дії військового стану як відомо перетин кордону чоловіками-громадянами України віком від 18 до 60 років є обмеженим. Проте постало питання: чи мають право на вільний перетин державного кордону чоловіки призовного віку, які крім українського мають інше (подвійне) громадянство.

В Україні подвійне громадянство не визнається. Тобто навіть, якщо особа має громадянство іншої країни для нашої держави така особа все рівно є громадянином України, а не іноземцем. А відповідно на особу покладаються всі права і обовʼязки, які передбачені для громадян нашої країни в тому числі і військовий обовʼязок. Тобто чоловіки призовного віку, які мають подвійне громадянство є військовозобовʼязаними та відповідно обмежені у праві на перетин кордону в період дії військового стану.

Чи вдасться виїхати за кордон по паспорту іншої країни?

Однозначна відповідь - НІ. Прикордонна служба має доступ до бази даних громадян України. Тому у випадку, якщо ви будете намагатись перетнути кордон по паспорту іншої країни вашу особу все рівно буде встановлено по біометричним даним, а відповідно виявиться і громадянство України.

Як законно перетнути кордон особі з подвійним громадянством?

Такі особи можуть оформити виїзд на постійне місце проживання за кордон. Для цього необхідно звертатися в міграційну службу та отримати дозвіл на оформлення виїзду на ПМП. Після цього необхідно знятися з військового обліку, з реєстрації місця проживання, отримати довідку з податкової про відсутність податкових зобовʼязань. Виїзд буде здійснюватись на підставі штампа міграційної служби про оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон, який проставляється в паспорті громадянина України.
Також існують наступні легальні способи виїзду за кордон:
  • наявність на утриманні трьох неповнолітніх дітей;
  • самостійне виховання дитини;
  • супровід особи з інвалідністю І-ІІ групи;
  • супровід особи з інвалідністю І-ІІ групи, яка потребує постійного стороннього догляду;
  • наявність інвалідності І-ІІІ групи.

Допомога міграційного адвоката

Міграційні спеціалісти юридичної компанії INSEININ комплексно займаються питаннями виїзду за кордон в період дії військового стану. Якщо вам потрібна консультація стосовно перетину кордону особами з подвійним громадянством - ви можете звернутись до наших фахівців. Якщо вам потрібна допомога в оформленні виїзду на постійне місце проживання за кордон ми також можемо вам допомогти.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину державного кордону. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 или +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ