СІМЕЙНИЙ АДВОКАТ

Догляд за особою з інвалідністю

Догляд за особою з інвалідністю
В період дії військового стану оформлення постійного стороннього догляду за особою набрало піку популярності. Причиною є те, що здійснення догляду є підставою для отримання відстрочки від призову на військову службу, звільнення з військової служби та перетину кордону. Саме тому необхідно детальніше розглянути процедуру встановлення догляду за особами з інвалідністю.

Процедура встановлення догляду за особами з інвалідністю

Постійний сторонній догляд можна встановити лише над особою, яка його потребує. Питання щодо необхідності постійного стороннього догляду вирішує медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) та лікарсько-консультативна комісія (ЛКК).

У випадку, якщо особа має інвалідність в п.12 довідки МСЕК про інвалідність може бути зроблений запис про те, що особа потребує постійного стороннього догляду на непрофесійній основі. У випадку, якщо такий запис є то можна звернутися до органу місцевого самоврядування для встановлення догляду за особою з інвалідністю.

Також можна звернутись до лікарсько-консультативної комісії для отримання довідки ЛКК про потребу особи в постійному сторонньому догляді.

Догляд за особою з інвалідністю оформлюється в органі місцевого самоврядування за адресою реєстрації місця проживання особи, яка потребує догляду.
Для цього необхідно подати наступні документи:

  • заява про встановлення догляду за особою;
  • згода на призначення доглядальника;
  • довідка МСЕК або довідка ЛКК;
  • довідка про реєстрацію місця проживання.
У випадку, якщо реєстрація місця проживання особи, яка буде здійснювати догляд та особи, яка його потребує не збігається може проводитись обстеження житлово побутових умов сімʼї на рахунок спільного побуту таких осіб та їхнього фактичного сумісного проживання.

За результатами звернення орган місцевого самоврядування видає документи, які підтверджують догляд. У вигляді здійснення догляду з компенсацією надається довідка про отримання такої компенсації. Якщо догляд надається без компенсації можна отримати акт встановлення факту здійснення догляду за особою.

Консультація сімейного адвоката

Сімейні адвокати та військові спеціалісти юридичної компанії INSEININ займаються питаннями встановлення постійного стороннього догляду за особою. Ми зможемо забезпечити вам підтримку на кожному етапі справи. У випадку, якщо вас цікавить консультація стосовно встановлення догляду за особою ви можете замовити її у нашого фахівця.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері встановлення постійного стороннього догляду за особою. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ