МІГРАЦІЙНИЙ АДВОКАТ

Заборона на виїзд з України: підстави для отримання заборони, як перевірити наявність заборони на виїзд

Заборона на виїзд з України: підстави для отримання заборони, як перевірити наявність заборони на виїзд
Право на виїзд з території України не є абсолютним та може обмежуватись окремими законами та підзаконними нормативно-правовими актами.

Наприклад в період дії військового стану право на перетин кордону обмежене для чоловіків віком від 18 до 60 років.
Також в Україні застосовуються тимчасові обмеження права громадян України на виїзд з України.
Право на виїзд може обмежуватись ст.6 Закону “Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України”.

Право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли:
  1. Особа обізнана з відомостями, які становлять державну таємницю. Виїзд з України громадянина України, який обізнаний з відомостями, що становлять державну таємницю України, може бути не дозволено у випадках, передбачених Законом України "Про державну таємницю". Обмеження повинні бути доведені до відома громадян власником або уповноваженим ним органом, керівником навчального закладу, командуванням військової частини під час прийняття на роботу (навчання) та зарахування на військову службу, пов'язаних з допуском до відомостей, що становлять державну таємницю.
  2. Застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, - до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень.
  3. Він засуджений за вчинення кримінального правопорушення - до відбуття покарання або звільнення від покарання.
  4. Він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов’язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів.
  5. Він перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції - до припинення нагляду.

У разі накладення на громадянина адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого частиною сьомою статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, йому тимчасово обмежується право на виїзд з України з дитиною строком на один рік з дня накладення адміністративного стягнення, крім випадку, коли є нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.

Як перевірити наявність обмежень на виїзд за кордон

Для того, щоб перевірити наявність обмежень на виїзд за кордон потрібно звертатись до Державної прикордонної служби на отримання інформації, яка стосується заборон та обмежень на виїзд за кордон громадян України. Таке звернення може подати особисто громадянин або через свого представника (адвоката).

Прикордонна служба протягом 30 днів перевіряє інформацію стосовно наявності таких заборон та надає письмову відповідь.

Допомога міграційного адвоката

Якщо ви бажаєте проконсультуватись стосовно виїзду за кордон громадян України ви можете звернутись до міграційних спеціалістів юридичної компанії INSEININ. У випадку, якщо вам потрібно перевірити наявність заборон та обмежень на перетин кордону ви також можете скористатися послугами наших міграційних адвокатів.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері виїзду за кордон. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ