КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Адвокат по статті 201-1 КК: Переміщення через митний кордон лісоматеріалів або пиломатеріалів, лісоматеріалів необроблених заборонених до вивозу за межі України

Адвокат по статті 201-1 КК: Переміщення через митний кордон лісоматеріалів або пиломатеріалів, лісоматеріалів необроблених заборонених до вивозу за межі України
Адвокат по статті 201-1 КК Переміщення через митний кордон, поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів, лісоматеріалів необроблених заборонених до вивозу за межі України


Стаття 201-1. Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України

1. Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України, - карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

2. Та сама дія, вчинена особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 201, 201-1, 246 цього Кодексу, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі, - карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, - караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.


Примітка: 1. Під цінними та рідкісними породами дерев у цій статті слід розуміти роди дерев, передбачені статтею 1 Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів".

2. Під переміщенням у великому розмірі у цій статті слід розуміти переміщення лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів необроблених, вартість яких у вісімнадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, під переміщенням в особливо великому розмірі - вартість яких у тридцять шість і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Стаття 201-1 розглядає важливий аспект, пов'язаний з контрабандою, а саме - контрабанду лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України. Основні положення цієї статті такі:

  1. Предмет правопорушення: Стаття передбачає вчинення незаконного переміщення лісоматеріалів і пиломатеріалів, які визнані цінними або рідкісними породами дерев, необробленими лісоматеріалами та іншими лісоматеріалами, що заборонені для вивозу за межі митної території України.
  2. Покарання:

  • Випадок 1: Особа, яка скоює контрабанду лісоматеріалів і пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших заборонених лісоматеріалів, підлягає позбавленню волі на строк від трьох до п'яти років.
  • Випадок 2: Якщо та сама дія вчиняється особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 201, 201-1, 246 Кримінального кодексу України, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі, то покарання полягає в позбавленні волі на строк від п'яти до десяти років, із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
  • Випадок 3: Якщо дії, передбачені цією статтею, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, то покарання включає в себе позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років, із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
  1. Поняття "лісоматеріали" і "пиломатеріали": Ці поняття включають в себе деревину, лісозаготівельну продукцію та інші продукти, що отримані з лісу. Лісоматеріали можуть бути цінними або рідкісними, і їх види визначаються у відповідних нормативних актах.
  2. Кваліфікація злочину: Злочин може кваліфікуватися в різних варіантах, в залежності від обставин, таких як організована група чи особливо великий розмір. Кари за цей злочин встановлені у вигляді позбавлення волі та конфіскації майна.

Допомога адвоката з кримінальних справ

З практики після внесення відомостей до ЄРДР проведення досудового розслідування та інші дії передбачені Кримінально процесуальним кодексом України - відбуваються у повністю законний спосіб. Саме тому адвокат з кримінальних справ може на будь-якому етапі справи припинити свавілля та в деяких випадках повністю закрити справу без передачі такої до суду.

Допомога адвоката також корисна у питаннях діалогу зі слідчим, свідками, потерпілими чи поліцією для мирного врегулювання спору. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу адвоката з дотримання законності при проведенні обшуку та інших процесуальних дій за КПК України.

Якщо у вашу справу уже передано до суду варто також розуміти, що адвокат не тільки захищає ваші законні права в суді, а може надати докази вашої невинуватості чи допомогти перевірити законність висунутих вам обвинувачень.
Для отримання консультації адвоката з кримінальних справ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice