КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Адвокат по статті 198 Кримінального кодексу: Придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного кримінально протиправним шляхом

адвокат з кримінальних справ ст. 198КК
Адвокат по відмиванню майна отриманого злочинним шляхом


Стаття 198. Придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного кримінально протиправним шляхом

Заздалегідь не обіцяне придбання або отримання, зберігання чи збут майна, завідомо одержаного кримінально протиправним шляхом за відсутності ознак легалізації (відмивання) майна, одержаного кримінально протиправним шляхом, -

карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Особливості при кваліфікації:
  1. Три основні форми злочину із здобуттям майна, одержаного злочинним шляхом: придбання, збут, зберігання. Важливо розрізняти ці форми.
  2. Суб'єктивна сторона: Злочин придбання, збут, та зберігання майна, здобутого злочинним шляхом, вимагає наявності прямого умислу. Особа повинна усвідомлювати, що це майно отримане злочинним чином і бажати використовувати чи реалізувати його.
  3. Об'єктивна сторона: Кожна форма - придбання, збут і зберігання - включає в себе різні дії та характеризується конкретними вчинками: придбання - отримання власності, збут - реалізація, зберігання - тимчасове утримання майна.
  4. Закінчення злочину: Злочин вважається закінченим з моменту фактичного придбання, збуту, чи зберігання майна. Важливо розуміти, що співучасть у злочині також може бути кваліфікована відповідно до закону.
  5. Суб'єкт злочину: Злочин придбання, збут, та зберігання майна, одержаного злочинним шляхом, може бути вчинений будь-якою особою, яка досягла 16 років. У випадку дій службової особи, використовання свого службового становища, дії підпадають під інші статті Кримінального кодексу.
  6. Спеціальна заборона: Важливо враховувати, що придбання чи виготовлення майна, щодо якого існує спеціальна заборона (наприклад, вогнепальної зброї, вибухонебезпечних речовин тощо), може мати іншу кваліфікацію злочину.

Допомога адвоката з кримінальних справ

З практики після внесення відомостей до ЄРДР проведення досудового розслідування та інші дії передбачені Кримінально процесуальним кодексом України - відбуваються у повністю законний спосіб. Саме тому адвокат з кримінальних справ може на будь-якому етапі справи припинити свавілля та в деяких випадках повністю закрити справу без передачі такої до суду.

Допомога адвоката також корисна у питаннях діалогу зі слідчим, свідками, потерпілими чи поліцією для мирного врегулювання спору. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу адвоката з дотримання законності при проведенні обшуку та інших процесуальних дій за КПК України.

Якщо у вашу справу уже передано до суду варто також розуміти, що адвокат не тільки захищає ваші законні права в суді, а може надати докази вашої невинуватості чи допомогти перевірити законність висунутих вам обвинувачень.
Для отримання консультації адвоката з кримінальних справ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice