Пенсійний фонд України - центральний орган виконавчої влади, який здійснює призначачення, нарахування та виплату пенсійного забезпечення. Даний орган уповноважений та відповідальний за своєчасне та справедливе наразування пенсійних виплат, на які мають право громадяни. Проте доволі часто пенсійний фонд приймає рішення, які суперечать нормативним правилам та порушують права пенсіонерів. В такому випадку необхідно оскаржувати такі рішення. Рішення пенсійного фонду може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Оскарження рішення Пенсійного фонду в адміністративному порядку
У разі, якщо громадянин вважає, що орган, що призначає пенсію, прийняв рішення, що суперечить законодавству про пенсійне забезпечення або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, громадянин має право оскаржити таке рішення у органі Пенсійного фонду України вищого рівня.
Скарга на рішення управлінь Пенсійного фонду України у районах, містах, районах у містах, а також об’єднаними управліннями подається відповідно до головних управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - регіональні органи Пенсійного фонду України), на рішення регіональних органів Пенсійного фонду України - до Пенсійного фонду України та супроводжується документами, що свідчать про прийняття неправильних рішень.
Скарга може бути подана до органу Пенсійного фонду України вищого рівня протягом одного року з моменту прийняття рішення, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення заявника з прийнятим рішенням.
Орган Пенсійного фонду України зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його у термін не більше одного місяця від дня надходження скарги на адресу заявника поштою або надати йому під розписку.
Оскарження рішення Пенсійного фонду в судовому порядку
Оскаржити рішення пенсійного фонду можливо шляхом подання позовною заява до адміністративного суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України. Таку позовну заяву можна подати до адміністративного суду за адресою реєстрації відповідача або позивача.
Позовну заяву до суду можна подати у строк не пізніше 6 місяців з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права. Суд у свою чергу розглядає справу протягом 60 днів з моменту відкриття провадження у справі. За результатами розгляду позовної заяви суд може прийняти рішення про скасування незаконного рішення та зобовʼязання прийняти нове рішення по справі або вчинити певні дії.
Супровід пенсійного адвоката
Якщо у вас виникли питання стосовно оскарження рішення Пенсійного фонуду ви можете звернутиь ща консультацією до адвокатів та юристів юридичної компанії INSEININ. Такод наші спеціалісти здійснюють повний супровід процедури оскарження рішення Пенсійного фонду в адміністративному порядку або через суд.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження рішення Пенсійного фонду України. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.
Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ