У цій статті ми розповідаємо яка група інвалідності встановлюється після видалення щитовидної залози та яка процедура її отримання
Законодавчі норми встановлення групи інвалдіності
Законодавство про критерії встановлення групи інвалідності особам котрі стикнулись з видаленням щитовидної залози передбачає їх право на отримання ІІ або ІІІ Групи інвалідності, однак за наявності тяжких порушень функцій організму особі встановлюється І Група інвалідності. I група інвалідності поділяється на підгрупи А і Б залежно від ступеня втрати здоров`я інваліда після видалення щитовидної залози та обсягу потреби в постійному сторонньому догляді, допомозі або нагляді. Це передбачено Положенням про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України «Питання медико-соціальної експертизи» від 03.12.2009 року № 1317 та окремо Інструкцією про встановлення груп інвалідності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров`я України від 05.09.2011 року № 561
Окремо процедура після призначення інвалідності регулюється за Законом України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні".
Окремо процедура після призначення інвалідності регулюється за Законом України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні".
Процедура встановлення групи інвалідності
Для початку проводиться збір документів та додання їх в електронну систему за номером телефона що є приєднаний до особової справи. Сам огляд хворого комісією, за новими правилами законодавства 2025 року проводиться в призначену місці з відео фіксацією, за направленням від лікуючого лікаря.
Проходження комісії МСЕК фіксується Актом огляду медико-соціальною експертною комісією та вирішується питання по патології хворого.
Проходження комісії МСЕК фіксується Актом огляду медико-соціальною експертною комісією та вирішується питання по патології хворого.
За законодавством згідно з абз. 8 ч. 1 ст. 1 ЗУ "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні", так для вирішення призначення І, ІІ, ІІІ групи інвалідності до увагу беруться відомості про:
- "на основі комплексного обстеження усіх систем організму конкретної особи міри втрати здоров`я, ступеня обмеження її життєдіяльності, викликаного стійким розладом функцій організму, уже наявної групи інвалідності, причини і часу її настання, а також рекомендацій щодо можливих для особи за станом здоров`я видів трудової діяльності та умов праці, потреби у сторонньому догляді, відповідних видів санаторно-курортного лікування і соціального захисту для найповнішого відновлення усіх функцій життєдіяльності особи."
- Відповідно до ч. 3 ст. 7 ЗУ "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні" залежно від ступеня стійкого розладу функцій організму, зумовленого захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами, та можливого обмеження життєдіяльності при взаємодії із зовнішнім середовищем внаслідок втрати здоров`я особі, визнаній особою з інвалідністю, встановлюється перша, друга чи третя група інвалідності.
- П. 3 Положення про медико-соціальну експертизу визначає, що медико-соціальна експертиза проводиться особам, що звертаються для встановлення інвалідності, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров`я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.
- П. 26 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності передбачає, що особі, що визнана інвалідом, залежно від ступеня розладу функцій органів і систем організму та обмеження її життєдіяльності встановлюється I, II чи III група інвалідності.
Відповідно до п. 27 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності через видалення щитовидної залози є ступінь втрати здоров`я, що спричиняє обмеження однієї чи декількох категорій життєдіяльності у помірно вираженому I ступені, сюди належать:
- здатність до самообслуговування з використанням допоміжних засобів;
- часткова втрата можливостей до повноцінної трудової діяльності (втрата професії, значне обмеження кваліфікації або зменшення обсягу професійної трудової діяльності більше ніж на 25 відсотків, значне утруднення в набутті професії чи працевлаштуванні осіб, що раніше ніколи не працювали та не мають професії);
- здатність до орієнтації в часі, просторі за умови використання допоміжних засобів; обмеження здатності до спілкування I ступеня - здатність до спілкування, що характеризується зниженням швидкості, зменшенням обсягу засвоєння, отримання та передавання інформації;
- здатність частково контролювати свою поведінку за особливих умов.
Юридична компанія INSEININ пропонує професійну допомогу з питань медичного права.
Наші адвокати оцінять, на яку групу інвалідності Ви можете розраховувати, і нададуть детальну консультацію щодо всієї процедури оформлення.
Ви можете проконсультуватись, щоб попередити порушення ваших прав та знати як діяти у таких випадках. Звертайтеся за кваліфікованою допомогою!
📞 Якщо у вас виникли питання або вам потрібна юридична підтримка, звертайтесь до адвокатів з медичного права юридичної компанії INSEININ для отримання консультації або подальшого супроводу за номерами: +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24
🔐Напишіть нам на:
📝Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК
👍 Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ