Практика

Відстрочка від мобілізації у разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб у сімʼї інваліда

Відстрочка від мобілізації у разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб у сімʼї інваліда
Відстрочка від мобілізації у разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб у сімʼї інваліда 1 чи 2 групи

З 18 травня 2024 року набувають чинності нові зміни, щодо відстрочки від мобілізації у звʼязку зі змінами прав на відстрочку що визначаються статею 23 Законну України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" право на відстрочку тепер мають особи: які мають одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі).

Додатково передбачено право на отримання відстрочки для військовозобовʼязаних чоловіків за фактом наявності у батьків інвалідності 1 або 2 групи: У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб, що можуть здійснювати догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю.

Відповідно має право на відстрочку по факту наявності батьків з інвалідністю 1 або 2 групи має право лише один військовозобовʼязаний за вибором особи з інвалідністю - як зазначено вище!
Для реалізації права на відстрочку за фактом наявності батьків з інвалідністю військовобовʼязаний чоловік повинен зібрати наступний пакет документів, котрі додаються до Заяви на отримання відстрочки та подаються в ТЦК та СП за місцем ведення обліку:
1.) Документ, що підтверджує родинні звʼязки (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб і тд.);
2.) Документ, що підтверджує особу (паспортні дані та ІПН);
3.) Документ, що підтверджує інвалідність;
4.) Документи, що підтверджують відсутність інших членів родини (акти, обстеження житло-побутових умов сімʼї, довідка про склад сімʼї і тд.);
5.) Інші документи за потреби, залежно від обставин справи.

Звертаємо увагу про планове законодавче врегулювання відповідно до Постанови КМУ котра очікується на виконання нового Закону, її суть це нормування порядку отримання відстрочки від мобілізації за кожним пунктом статті 23 Закону.

Військові адвокати можуть допомогти з правом на відстрочку у випадку, коли один з батьків має інвалідність. Вони можуть надати правову консультацію, скласти необхідні документи та представляти ваші інтереси перед військовими органами, щоб забезпечити вам відстрочку від мобілізації.

Наші адвокати розуміють складність ситуації та знають, як захистити твої права. Звертайся до нас, і ми забезпечимо тобі необхідну правову підтримку та відстрочку, яку ти заслуговуєш.
🌟👩‍⚖️ Потрібна відстрочка через наявність батьків з інвалідністю? Ми тут, щоб допомогти! 📝👨‍👩‍👧‍👦🛡️

🛡️💼 Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24

🔐Напишіть нам на:


📝Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

👍 Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ