Практика

Ступінь придатності: Стаття 81 розкладу хвороб військово-лікарської комісії (ВЛК)

Ступінь придатності: Стаття 81 розкладу хвороб військово-лікарської комісії (ВЛК)
Що означає та ступінь придатності: Стаття 81 розкладу хвороб військово-лікарської комісії (ВЛК)

Згідно Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ (Наказ № 402), що визначає ступінь придатності військовозобовʼязаних до подальшого проходження служби чи мобілізації, особи котрі отримали Статтю 81 ВЛК мають наступні категорії: передбачає стани після перенесених гострих травм, поранень, отруєнь та деякі інші наслідки дії зовнішніх причин громадянами та військовослужбовцями, які лікувалися консервативними або хірургічними методами.
Після переломів дрібних кісток, кісточок, поперечного або остистого відростка хребця, видалення металевих та інших конструкцій щодо військовослужбовців виноситься постанова про потребу у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) або у звільненні від виконання обов’язків військової служби, а щодо громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, виноситься постанова «тимчасово непридатні» (призовникам надається відстрочка від призову).

Стаття 81 ВЛК - це «тимчасово непридатні», що приймається (громадянам, за графою I Розкладу хвороб, та надається відстрочка від призову) на термін до 12 місяців, коли для повного відновлення функціональних розладів органів, систем потрібен термін більше одного місяця.

Примітка:
У разі неускладнених закритих переломів довгих або інших кісток, що потребують тільки іммобілізації гіпсовою пов’язкою або з приводу яких виконано металоостеосинтез, військовослужбовці за контрактом можуть бути виписані з закладу охорони здоров’я (установи) на амбулаторне лікування з оглядом ВЛК для визначення потреби у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) або звільненні від виконання обов’язків військової служби за станом здоров’я.

Курсантів, слухачів ВВНЗ та військовослужбовців строкової служби для продовження лікування доцільно розміщувати в лазаретах медичних пунктів військових частин (закладів) з обов’язковим їх оглядом хірургом (травматологом) госпіталю не рідше одного разу на 30 діб. Огляд цих осіб для встановлення потреби у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) проводиться після завершення лікування у лазареті.

Військовослужбовці строкової служби з переломами довгих кісток, які лікувалися зануреним металоостеосинтезом, після появи ознак формування кісткового мозоля можуть бути направлені командиром військової частини на обстеження та медичний огляд для встановлення ступеня придатності до військової служби.

При залишкових явищах після перенесених гострих отруєнь, токсичної дії речовин та інших зовнішніх чинників військовослужбовцям виноситься постанова про потребу у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) або у звільненні, а для громадян - про тимчасову непридатність (надається відстрочка).

Після реалізованої відстрочки на лікування щодо громадян під час призову на військову службу (прийому на військову службу за контрактом), вступу у ВВНЗ проводиться обстеження (за необхідності - стаціонарне), з подальшим визначенням ступеня придатності до військової служби. У разі виявлення змін та порушень функцій органів і систем медичний огляд проводиться за відповідними статтями Розкладу хвороб.

Таблиця визначення ступеню придатності Стаття 81 ВЛК:
Звертаємо Вашу увагу, що не завжди стан здоровʼя хворого військово-лікраською комісією досліджується обʼєктивно з ретельним КОМПЛЕКСНИМ вивченням усіх діагнозів. Саме тому ви можете пройти окремі незалежні: обстеження та огляди лікарів (у тому числі і приватних клінік); отримати аналізи незалежних лаболаторій, нові знімки МРТ та КТ (у випадку якщо такі не було зроблено) для того аби мати можливість оскаржити такий висновок комісії.

Допомога військового адвоката

Юристи та адвокати юридичної компанії ЮК INSEININ профільно займаються питаннями проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), оскарження висновку ВЛК та дослідження медичних документів.
Ви можете замовити визначення Вашого попереднього ступеню придатності на ВЛК у медичного спеціаліста ЮК INSEININ просто надіславши нам ваші діагнози або фото медичних документів.

Для отримання консультації стосовно визначення ступеню придатності чи проконсультуватись з інших питань призову та військової служби можна звернувшись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ