КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Адвокат по статті 185 Кримінального кодексу: Крадіжка

2023-10-11 10:57
Кримінальний адвокат у справах Крадіжки (стаття 185 КК України) таємне викрадення майна

Крадіжка (стаття 185 КК України) - це кримінальний злочин, який полягає у таємному заволодінні чужим майном без згоди власника з метою привласнення цього майна собі або передачі третій особі, яка не має на це права. У більш загальному розумінні, крадіжка - це незаконне відібрання чи заволодіння чужим майном з порушенням права власності власника цього майна.

Крадіжка є кримінальним злочином в багатьох юрисдикціях. Величина покарання може залежати від різних обставин, таких як сума вкраденого майна, наявність попередніх злочинів та інші обставини наведений перелік нижче:

Частина 1 статті 185 КК - Таємне викрадення чужого майна (крадіжка) -
карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.

Частина 2 статті 185 КК - Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, - карається арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Частина 3 статті 185 КК - Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Частина 4 статті 185 КК - Крадіжка, вчинена у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Частина 5 статті 185 КК - Крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою, - карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.



Примітки до статті 185 Кримінального кодексу
По-перше: У статтях 185, 186 та 189-191 повторним визнається кримінальне правопорушення, вчинене особою, яка раніше вчинила будь-яке із кримінальних правопорушень, передбачених цими статтями або статтями 187, 262 цього Кодексу.

По-друге: У статтях 185, 186, 189 та 190 цього Кодексу значна шкода визнається із врахуванням матеріального становища потерпілого та якщо йому спричинені збитки на суму від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

По-третя: У статтях 185-191, 194 цього Кодексу у великих розмірах визнається кримінальне правопорушення, що вчинене однією особою чи групою осіб на суму, яка в двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення.

По-четверте: У статтях 185-187 та 189-191, 194 цього Кодексу в особливо великих розмірах визнається кримінальне правопорушення, що вчинене однією особою чи групою осіб на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення.

Основою захисту цієї статті є приватна власність громадян, що підтверджується фактичними даними чи документами. Кожне майно має вимірюватись згідно грошової вартості.

Цієї статті не стосуються такі обʼєкти як ліс, корені рослин, звірі у лісі і тд., що є злочинами проти довкілля.

Вилучені з цивільного обороту також не є обʼєктом: зброя та боєприпаси, наркотичні засоби, військове майно, авторські та суміжні права.

ВАЖЛИВО: Слід також розмежовувати де відбувається крадіжка, що не містить ознак шахрайства (ст. 190 КК), привласнення та розтрати майна (ст. 191 КК) зловживання службовим становищем для привласнення.

Допомога адвоката з кримінальних справ

З практики після внесення відомостей до ЄРДР проведення досудового розслідування та інші дії передбачені Кримінально процесуальним кодексом України - відбуваються у повністю законний спосіб. Саме тому адвокат з кримінальних справ може на будь-якому етапі справи припинити свавілля та в деяких випадках повністю закрити справу без передачі такої до суду.

Допомога адвоката також корисна у питаннях діалогу зі слідчим, свідками, потерпілими чи поліцією для мирного врегулювання спору. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу адвоката з дотримання законності при проведенні обшуку та інших процесуальних дій за КПК України.

Якщо у вашу справу уже передано до суду варто також розуміти, що адвокат не тільки захищає ваші законні права в суді, а може надати докази вашої невинуватості чи допомогти перевірити законність висунутих вам обвинувачень.
Для отримання консультації адвоката з кримінальних справ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice