МІГРАЦІЙНИЙ АДВОКАТ

Поширені проблеми при перетині кордону чоловіками в період дії військового стану

2023-11-02 10:07
Проблеми, що виникають при перетині кордону чоловіками в період дії військового стану та як їх вирішити правильно

Військовий стан можуть призвести до складних ситуацій, пов'язаних з потребою перетину кордону чоловіком, що досяг 18-ти річного віку. Проте усім відомо, що законно це зробити не просто, а для деяких категорій і взагалі виїзд неможливий, саме тому багато громадян вдаються до спроб перетнути кордон без належної юридичної підготовки та підтримки. Що в кінцевому результаті приводить, до ще більших проблем та фінансових витрат на оскарження до керівництва митниці або до суду.

Тож, вважаємо за доцільне розглянути детальніше, основні відмови при перетину кордону чоловікам військовозобовʼязаним у період дії військового стану:

1. Відмова в перетині кордону за відсутності права на виїзд згідно з законодавством військового стану:

У період дії військового стану влада встановила заборону на виїзд для деяких громадян. Особи, які намагаються перетнути кордон в цьому контексті, можуть стикнутися зі законною відмовою в перетині кордону та залякуванням митних органів, що нібито в подальшому за новими спробами перетину кордону це може призвести до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Вирішення: Відмова в перетині кордону є разовою та діє лише в моменті, така відмова не є триваючою в часі і нова спроба перетину кордону нею обмежуватись НЕ може.
Якщо у вас не було в момент перетину права на перетин кордону в наслідок чого ви отримали відмову, і ви згодом її знайшли, то відповідно ви можете знову спробувати перетнути кордон України без додаткових адміністративних чи кримінальних санкцій.

2. Перетин за відсутністю усіх необхідних документів або їх належних форм (завірені копії, оригінали):

Відсутність документів у визначених законодавством формах, зокрема паспортів (як відомо з останніх новин, що документи з Дії митниками до уваги уже не беруться, хоча законодавства щодо врегулювання даного питання прийнято поки не було) так і документів, що дають право перетину кордону військовозобовʼязаному може унеможливити реалізацію права перетину кордону.

Вирішення: Особи, які мають документи у не належній формі (наприклад, незавірені копії), можуть бути відправлені назад або затримані на кордоні до надання документу визначеної форми. Також, в період військового стану може збільшитися час для перевірки документів, що видаються із спеціальними дозволами, а саме висновку ВЛК, дозволу на перетин кордону від ТЦК та СП і тд.

3. Перетин з підробленими або проблемними документами:

На жаль, з практики є особи, котрі не маючи жодних законних підстав для перетину кордону в період дії військового стану вдаються до відчайдушних дій у тому числі використовуючи завідомо підробні документи, або з документами котрі мають неточності: відсутність дат, відкориговані, не заповнених полів, такі що не можуть бути ідентифіковані через пошкодження, затертість, підтерті, без печатки чи підпису або з їх пошкодженням.

Вирішення: Підроблені документи та документи із серйозними помилками можуть одразу викликати підозру на кордоні та призвести до юридичних наслідків. Якщо ваші документи є пошкоджені, або зіпсовані внаслідок чого не можливо ідентифікувати чи зчитати з них дані ви не зможете перетнути кордон та повинні будете відновити пошкоджені документи.
Особи, які використовують фальшиві документи, можуть бути затримані та стати об'єктом кримінального переслідування і в подальшому обовʼязково потрібно залучати адвоката з кримінальних справ для захисту у суді.
4. Перетин поза межами КПП:

Деякі громадяни намагаються уникнути контролю на кордоні, де встановлені Контрольно-пропускні пункти (КПП), і де особи повинні подати документи та пройти перевірку і вдаються до вкрай відчайдушних мір з спроб нелегально перетину "зеленою зоною".

Відповідь: Перетин кордону поза межами КПП має наслідком адміністративну та при певних додаткових обтяжуючих обставинах кримінальну відповідальність. Проте навіть за притягнення до відповідальності за даним фактом особа не є пожиттєво або тимчасово позбавленою право виїзду за кордон, якщо це обтяження не покладено на неї окремими судовими провадженнями.

5. Злочинні корупційні махінації:

У період військового стану корупція та незаконний обіг впливовіший. Деякі особи можуть намагатися використовувати свої зв'язки та владні зв'язки для спрощення процесу перетину кордону, включаючи підкуп прикордонних службовців.

Відповідь: Це не тільки порушує закон, але також підриває довіру до системи кордонного контролю. Усі подібні схеми, що пропонуються в мережі Інтернет, Телеграм каналах і подібних ресурсах є примарою для мрійників котрі окрім розчарування, втрати коштів та декількох втрачених років життя нічого не отримають.

Підсумок
Загалом, перетин кордону в період військового стану може бути завданням але яке можна вирішити і у законний спосіб без ризиків перетнути кордон. До прикладу допомога міграційного адвоката як ніколи є доречною підтримкою в супроводі даної процедури. Так ви з впевненістю зможете знати на, що розраховувати та матимете гарантований результат. Спеціаліст з міграційних питань допоможе у випадку виникнення будь яких складнощів навіть і якщо такі виникнуть. Юрист по міграційним питанням є знавцем у тому числі судових прецедентів та у геть складних юридичних питаннях допоможе звернутись до суду для оскарження незаконної відмови в перетині кордону. Важливо дотримуватися законів та правил, які регулюють виїзд та перетин кордону, і не вдаватись до незаконних дій, які призведуть до юридичних наслідків.
Для отримання консультації міграційного адвоката Юридичної Компанії INSEININ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24(WhatsApp, Viber, Telegram).


Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК