СІМЕЙНИЙ АДВОКАТ

Група інвалідності при ендопротезуванні

2024-12-06 15:14

Яка група інвалідності встановлюється особі при ендопротезуванні?

Ендопротезування — це заміна пошкодженого суглоба штучним імплантатом для відновлення його функції. Найпопулярнішими види в Україні сьогодні є: Ендопротезування кульшового суглоба; Ендопротезування колінного суглоба; Ендопротезування плечового суглоба; Ендопротезування ліктьового суглоба; Ендопротезування гомілковостопного суглоба; Ендопротезування суглобів кисті (зап’ястя, пальців); Ендопротезування хребтових дисків.
Призначення групи інвалідності при ендопротезуванні залежить від результатів операції, ступеня порушення функцій суглоба (та функцій організму), здатності пацієнта до виконання праці та самообслуговування. Сам факт ендопротезування не є підставою для призначення інвалідності — важливим є стан пацієнта до і після операції. Якщо після хірургічного втручання спостерігається значне порушення функцій організму та складнощі щоденного самообслуговування то це дає можливість отримати ІІІ або ІІ групу інвалідності. Якщо є тяжкі порушення функцій організму та нездатність до самостійного обслуговування то це є підставою для отримання І групи інвалідності.

Критерії для встановлення груп інвалідності (І, ІІ та ІІІ) при ендопротезуванні:

І група інвалідності (тяжкий ступінь) при ендопротезуванні встановлюється за ознак: наявних чітко виражених порушення рухової функції навіть після операції (приклад: неможливість самостійного пересування, потреба в постійному догляді), доведена неефективність протезу (наприклад, інфекційні ускладнення, відторгнення), наявне ураження кількох суглобів або систем (наприклад, у поєднанні з іншими тяжкими захворюваннями). Повна знерухомленість через відмову протеза. Важке ураження обох кінцівок або додаткові ускладнення (артроз іншого суглоба, нейропатія).
ІІ група інвалідності (значні порушення) при ендопротезуванні встановлюється за ознак: доведеного значного обмеження рухливості, але пацієнт може пересуватися з допоміжними засобами (милиці, тростина), обмеження в самообслуговуванні (наприклад, труднощі при виконанні базових повсякденних дій), здатність до легкої праці.
ІІІ група інвалідності (легкі порушення) при ендопротезуванні встановлюється за ознак: коли ендопротезування у цілому успішне, але залишаються помірні порушення функцій; обмеження важкій фізичній праці; потреба в адаптованих умовах праці; пацієнт здатний до самообслуговування і може працювати за спрощеними вимогами.

Як оформити інвалідність при ендопротезуванні:

Вам необхідно пройти обстеження для підтвердження показання для ендопротезування (важкий артроз, перелом шийки стегна тощо), рентген-контроль або МРТ, висновки ортопеда, невролога, фізіотерапевта, а також висновки про стан до та після операції + опис функціональних порушень після реабілітації, що додані в електронну систему міністерства охорони здоровʼя.
Після чого лікуючим лікарем вам призначається МСЕК (медико-соціальна експертиза) та потрібно буде після розгляду дочекатись рішення на руки.
Юридична компанія INSEININ пропонує професійну допомогу з питань медичного права.

Наші адвокати з медичного права можуть оцінити, на яку групу інвалідності Ви можете розраховувати при цукровому діабеті, і нададуть детальну консультацію щодо всієї процедури оформлення МСЕК.

Ви можете проконсультуватись, щоб попередити порушення ваших прав та знати як діяти у таких випадках.

📞 Якщо у вас виникли питання або вам потрібна юридична підтримка, звертайтесь до адвокатів з медичного права Юридичної компанії INSEININ для отримання консультації або подальшого супроводу за номерами: +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24

🔐Напишіть нам на:

📝Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

👍 Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ