КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Що робити якщо вас викликають як свідка до суду в кримінальній справі? Поради та рекомендації як діяти?

Вас викликають як свідка в кримінальній справі до суду: як діяти, поради та рекомендації

Якщо вас викликають як свідка до суду в кримінальній справі, то це може бути дуже напруженим та стресовим часом для вас. Однак, важливо зберегти спокій та діяти розсудливо.

У цій статті ми розглянемо деякі поради та рекомендації, які допоможуть вам діяти правильно та захистити свої права.

Почнімо з того, що таке кримінальне провадження?


Кримінальне провадження - це процес, коли прокурор обвинує підозрюваного у вчиненні злочину. Свідки - це люди, які можуть надати відомості, які допоможуть у вирішенні кримінального провадження.

Якщо вас викликали як свідка до суду у кримінальній справі, це може бути викликом для вас як людини.
Якщо ви не маєте досвіду в судовій системі, це може бути дуже страшно і незрозуміло. Тому почати потрібно з:

  • Ознайомтесь з справою. Перш за все, вам необхідно ознайомитись з кримінальною справою, до якої вас викликали в якості свідка.

Але незалежно від того, наскільки ви переживаєте це, важливо зберігати спокій та працювати над тим, щоб відповісти на запитання, що зазвичай ставляться свідку - правдиво та акуратно.


Ось декілька порад та рекомендацій, які можуть допомогти вам в такій ситуації:

  1. Підготуйтеся до виклику. Перед викликом до суду в кримінальній справі важливо підготуватися. Ознайомтеся з фактами справи, в якій вас викликали як свідка, та з'ясуйте, що саме вас очікує на суді. Якщо ви не знаєте, куди звернутися для отримання цієї інформації, зверніться до адвоката або до судового працівника, який викликав вас до суду.
  2. Дотримуйтеся правил суду. У судовому процесі законом встановлено порядок дій, що регулюється Кримінально процесуальним кодексом України.
  3. Будьте готові до нестандартних запитань. Досить часто для зʼясування тих чи інших обставин питання ставляться не прямо, а завуальовано для того аби отримати потрібну відповідь, тут потрібно бути уважним аби не наговорити лишнього.
  4. Заручіться домогою адвоката. Немаючи достатніх навичок та вмінь вам наврядчи вдасться уникнути усіх можливих ризиків, що може приховувати за собою процес виклику свідка, тому професійний спеціаліст допоможе уникнути неприємностей.

Тож хоч обставини справи можуть бути вам і не знайомі та можуть здаватися дрібничкою вони насправді є великою відповідальністю. Однак, знання того, що вам потрібно робити, може зменшити ваш страх і допомогти вам виконати свої обов'язки свідка належним чином.


Як бути та на що ви може очікувати коли отримали виклик як свідка в кримінальному провадженні?

  • Найперше, вам потрібно буде з'явитися в суді або в іншому місці, де проводиться провадження, у вказаний термін та в зазначене місце. Це може бути офіційний лист від прокурора або повістка про виклик свідка.

  • Після того, як ви отримали виклик як свідок, вам необхідно докладно ознайомитися зі своїми обов'язками свідка та надати в суді чи іншому органу усе, що вам відомо в межах справи.

  • Також вас попередять про відповідальність про дачу неправдивих свідчень, а також приховування фактів, що мають значення для справи якщо вам такі відомі.

Одним з головних обов'язків свідка є надання правдивої і точної інформації про те, що він знає про кримінальне провадження. Це означає, що ви маєте розповісти все, що ви знаєте про вчинення злочину, якщо вам про це запитають.

Важливо пам'ятати, що ви маєте говорити правду, а не те, що ви думаєте, що прокурор або адвокат хочуть почути.

Також вам необхідно пам'ятати про те, що ви можете отримати запитання від сторони захисту та від прокурора. Ви повинні відповідати на всі запитання, які будуть ставитися перед вами, незалежно від того, хто їх ставить. Ваша мета як свідка - допомогти суду вирішити справу шляхом надання точної та достовірної інформації.

Якщо ви маєте інформацію, яка може допомогти вирішити справу, але ви хочете захистити своє особисте життя або інші інтереси, вам потрібно сповістити про це суд. Суд може вирішити, що ваші інтереси важливіші за потребу використання вашої інформації у справі.

У підсумку важливо памʼятати, що нерідко на практиці особи котрі спочатку проходять як свідки в криміналному провадженні в подальшому самі стають підозрюваними. Тому для уникнення подібного варто одразу заручитись кваліфікованою допомогою адвоката (до прикладу адвокати ЮК INSEININ) котрий грамотно підійде до справи та дозволить уникнути ризиків для вас підчас відвідування суду чи дачі показань.

Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ може надати професійний захист у кримінальних справах. Наші адвокати мають багаторічний досвід у захисті клієнтів від різних видів кримінальних звинувачень, включаючи злочини проти майна, злочини проти особи, злочини економічної та фінансової сфер, злочини на підставі корупційних діянь тощо.

Юридична компанія INSEININ надає юридичні послуги у багатьох інших сферах, залежно від спеціалізації та напрямку діяльності.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті —

Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice

Юридична компанія INSEININ: https://inseinin.com.ua/business