МІГРАЦІЙНИЙ АДВОКАТ

Незаконна відмова в перетині кордону, що робити?

Незаконна відмова в перетині кордону
Незаконна відмова в перетині кордону: Як діяти в такій ситуації?

Питання перетинання кордонів в період дії військового стану чоловіка в Україні стає дедалі актуальнішим, де мобілізаційні заходи щодо військовозобовʼязаного населення посилюються, але й одночасно з цим ускладнюються правила і контроль на прикордонних пунктах пропуску. Найбільш неприємною ситуацією на кордоні для виїзної особио є незаконна відмова у перетині кордону. Якщо ви опинилися в подібній ситуації, важливо знати, як правильно діяти.

У цій статті ми даємо загальний перелік рекомендацій котрий може допомогти на початкових етапах. В інших більш складних випадках ми рекомендуємо звертатися за професійною юридичною підтримкою і допомогою міграційних та військових спеціалістів Юридичної компанії INSEININ.

По перше, збережіть спокій та зʼясуйте корінь проблеми: Перше і найважливіше – залишити тривогу та здоровий глузд аби якісно і згідно законодавства мати можливість ознайомитись з юридичною стороною (причиною) відмови.
Незаконна відмова у перетині кордону може викликати стрес, але важливо зосередитися на Мотивувальній частині Листа відмови.

З'ясуйте законність причини відмови: Спробуйте з'ясувати чи законні причини відмови у вас на кордоні. Можливо, є певні непорозуміння або проблеми з документами (так доволі часто є не збіги по датам або іменам, прізвищам чи по-батькові. Інколи виявляється відсутність належним чином завірених копій або оригіналів переліку документів, що вимагаються законодавчо на підтвердження права на перетин кордону в період дії військового стану). Важливо детально зрозуміти ситуацію, перш ніж вживати подальших заходів.
Якщо вам відмовлено у в'їзді незаконно: важливо негайно вимагати письмову відмову та звертатися до керівника митниці для оскарження даного рішення з додаванням ваших підтверджуючих право на виїзд документів. Керівник митниці повинен розглянути скаргу та у випадку виявленого порушення допомогти вам вирішити питання з перетином кордону - видавши позитивне рішення на ваше оскарження, або надати письмове аргументоване законодавством Пояснення, щоб зрозуміти детально ситуацію та необхідні вимоги для отримання "погодженого рішення" на перетин кордону від митниці.

Збережіть всі документи: Зберігайте усі документи, які стосуються вашої справи з відмовою в перетині кордону в період дії військового стану. Це може включати в себе рішення про відмову, дозвільні документи на виїзд у тому числі їх нотаріально засвідчені копії, квитки, листи бронювання, візові документи та інші релевантні папери. Вони є важливими для доведення вашої легітимності та намагання розв'язати ситуацію у визначеному законом способі, а саме захисту прав та інтересів в судовому порядку адміністративного оскарження рішень державних органів.

Звертайтеся до правозахисників: У деяких випадках, зокрема, якщо ви вважаєте, що вас несправедливо відмовили у перетині кордону, можна звертатися до правозахисних компаній або адвокатів, спеціалізованих на питаннях міграції.

Незаконна відмова у перетині кордону – неприємна ситуація, але правильна реакція та знання ваших прав можуть сприяти її вирішенню. Завжди корисно мати план дій та звертатися за допомогою до професіоналів, коли це необхідно.
Якщо ви маєте уточнення або запитання з питань перетину кордону, ви можете звернутись до кваліфікованого міграційного адвоката Юридичної компанії INSEININ. Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ