Практика

Ступінь придатності: Стаття 71 розкладу хвороб військово-лікарської комісії (ВЛК)

Ступінь придатності: Стаття 71 розкладу хвороб військово-лікарської комісії (ВЛК)
Що означає та ступінь придатності: Стаття 71 розкладу хвороб військово-лікарської комісії (ВЛК)

Згідно Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ (Наказ № 402), що визначає ступінь придатності військовозобовʼязаних до подальшого проходження служби чи мобілізації, особи котрі отримали Статтю 71 ВЛК мають наступні категорії: незапальні хвороби жіночих статевих органів N80-N98 (ендометріоз, випадіння статевих органів у жінок, уретероцеле, грижа сечового міхура, свищі із залученням жіночих статевих органів, незапальні хвороби яєчників, фаллопієвих труб та широкої зв’язки матки, фолікулярна кіста яєчника, кіста жовтого тіла, перекручення яєчника та фаллопієвої труби, гематосальпінкс, поліпи жіночих статевих органів, дистопія матки, ерозія та екстропіон шийки матки, дисплазія шийки матки, порушення оваріо-менструальної функції, звичний викидень, жіноча безплідність тощо).

До пункту Стаття 71-а Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку, належать:
 • ендометріоз зі значними клінічними проявами, що потребують стаціонарного лікування (слід ураховувати ступінь поширеності процесу, вираженості больового синдрому та порушення менструальної функції, відсутність стійкого ефекту від консервативного лікування);
 • повне випадіння матки або піхви. Випадінням матки вважається такий стан, коли у положенні стоячи (або лежачи - при потугах) уся матка виходить за межі статевої щілини назовні, вивертаючи за собою стінки піхви;
 • свищі із залученням статевих органів (сечостатеві, кишково-статеві) при незадовільних результатах лікування або відмові від нього;
 • органічно не зумовлені кровотечі, які призводять до стійкої анемії;
 • стійкі розлади оваріально-менструальної функції зі значними клінічними проявами при незадовільних результатах лікування (у тому числі пов’язані з менопаузою).

До пункту Стаття 71-б Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально, належать:
 • ендометріоз з помірними клінічними проявами та тимчасовим ефектом від консервативного лікування;
 • опущення жіночих статевих органів. Опущенням матки та піхви вважається такий стан, коли при потугах статева щілина розкривається і з’являється шийка матки або передня чи задня стінка піхви, але не виходить за її межі. При опущенні статевих органів, ускладнених нетриманням сечі, медичний огляд проводиться за пунктами «а» чи «б» залежно від результатів лікування. Дистопія матки без порушення функції не є підставою для застосування цієї статті та не перешкоджає проходженню військової служби, навчанню у ВВНЗ;
 • дисплазія шийки матки тяжкого ступеня;
 • порушення оваріально-менструальної функції з помірними клінічними проявами, що проявляється олігоменореєю, аменореєю (не постопераційною), у тому числі при синдромі Штейна-Левенталя.

До пункту Стаття 71-в Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально, належать:
 • ендометріоз з незначними клінічними проявами;
 • дистопія матки, що супроводжується менорагіями, запорами, болями в ділянці куприка, низу живота;
 • незначне опущення стінок піхви;
 • рубцеві та спайкові процеси малого тазу без больового синдрому;
 • дисплазія шийки матки легкого та середнього ступеня;
 • статевий інфантилізм при задовільному загальному розвитку;
 • безпліддя та інші незапальні хвороби жіночих статевих органів з незначними порушеннями функцій.

Таблиця визначення ступеню придатності Стаття 71 ВЛК:
Звертаємо Вашу увагу, що не завжди стан здоровʼя хворого військово-лікраською комісією досліджується обʼєктивно з ретельним КОМПЛЕКСНИМ вивченням усіх діагнозів. Саме тому ви можете пройти окремі незалежні: обстеження та огляди лікарів (у тому числі і приватних клінік); отримати аналізи незалежних лаболаторій, нові знімки МРТ та КТ (у випадку якщо такі не було зроблено) для того аби мати можливість оскаржити такий висновок комісії.

Допомога військового адвоката

Юристи та адвокати юридичної компанії ЮК INSEININ профільно займаються питаннями проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), оскарження висновку ВЛК та дослідження медичних документів.
Ви можете замовити визначення Вашого попереднього ступеню придатності на ВЛК у медичного спеціаліста ЮК INSEININ просто надіславши нам ваші діагнози або фото медичних документів.

Для отримання консультації стосовно визначення ступеню придатності чи проконсультуватись з інших питань призову та військової служби можна звернувшись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ