Практика

Які дані містить Електронний реєстр військовозобов'язаних

У цій статті ми розберемо детально які дані містить Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів та чи можливо там отримати повістки в електронному вигляді?

Новина про функціонування Електронного реєстру військовозобов'язаних (Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів) та майже повне наповнення інформацією, що у відсотковому вимірі сягає понад 90%, дещо шокувала потенційних призовників та військовозобовʼязаних. Проте чи дійсно це нова можливість відправляти повістки в електронному вигляді на особистий кабінет призовника?


Що це за Реєстр та яка його мета?
Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів - це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Які дані містить Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів?
Електронний реєстр військовозобов'язаних містить у собі наступні дані:
1) Дані про військовий облік громадян України, у тому числі персональні дані (прізвище; власне ім'я; по батькові (за наявності); дата народження; місце народження; стать; місце проживання та місце перебування; відомості про сімейний стан; паспортні дані; ІПН; відомості про освіту; відцифрований образ обличчя особи; відомості про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України; відомості про освіту та спеціальність та інші) і службові дані (про проходження строкової або іншої служби; перебування у складі силових відомств і тд.).
2) Дані про забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом в мирний час та в особливий період;
3) Дані про забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку.
Хто володіє доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів?
Володільцем Реєстру є Міністерство оборони України, доступ до нього також мають Генеральний штаб Збройних Сил України (ЗСУ), Служба безпеки України (СБУ) та Служба зовнішньої розвідки України.

Чи можу я не надавати свої персональні дані для внесення о реєстру?
Так, військовозобовʼязана особа в праві звертатися в порядку, встановленому розпорядником Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

Чи можуть за допомогою Електронного реєстру військовозобов'язаних видавати повістку?
Тут виникає декілька колізій оскільки саме розуміння поняття "Реєстр" і Порядку його функціонування не являє собою допоміжну авторизовану платформу чи інтернет "аккаунт\профіль військовозобовʼязаних" де ті могли б отримувати будь-які сповіщення чи інформування. Тому поки це так і залишається на етапі розробки версій додаткового розширення застосування самого Реєстру.

Якщо вас цікавить детальна консультація з приводу особливостей військового обліку ви можете отримати консультацію у одного з адвокатів нашого Військового відділу ЮК INSEININ

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2023-10-04 14:26