КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Адвокат по статті 120 Кримінального кодексу: Доведення до самогубства

адвокат з кримінальних справ ст. 120КК
Захист Ваших Прав: Правова Підтримка у Справах Доведення до Самогубства

Справи, пов'язані з доведенням особи до самогубства, є надзвичайно серйозними та вимагають компетентної правової підтримки. Стаття 120 Кримінального кодексу України визначає відповідальність за подібні дії, і важливо мати адвоката, який розуміє всі аспекти цього правопорушення.

Захист Ваших Інтересів

Доведення особи до самогубства або замах на самогубство є серйозним правопорушенням, і в таких ситуаціях важливо мати професійного адвоката на вашому боці. Наші адвокати мають досвід у справах цього типу і готові надати вам компетентну правову підтримку.

Захист від Покарання

Якщо ви опинилися в ситуації, пов'язаній з доведенням до самогубства, не соромтеся звертатися до нас. Ми готові допомогти вам захистити свої права та інтереси. Наша мета - забезпечити вам найкращий можливий результат у вашій справі та допомогти вам уникнути надмірного покарання.


Стаття 120. Доведення до самогубства

1. Доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, систематичного приниження її людської гідності або систематичного протиправного примусу до дій, що суперечать її волі, схиляння до самогубства, а також інших дій, що сприяють вчиненню самогубства, -

караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

2. Те саме діяння, вчинене щодо особи, яка перебувала в матеріальній або іншій залежності від винуватого, або щодо двох або більше осіб, -

карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

3. Діяння, передбачене частинами першою або другою цієї статті, якщо воно було вчинене щодо неповнолітнього, -

карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

Особливості доведення за даною статтею, включають:
З об’єктивної сторони він характеризується такими ознаками:
1) діями, що полягають у жорстокому поводженні з особою, шантажі, примусі до протиправних дій або систематичному приниженні її людської гідності;
2) наслідками у вигляді самогубства потерпілого або замаху на самогубство;
3) причинним зв’язком між за значеними діями та наслідками.

Важливо зазначити, що Не можуть кваліфікуватися за ст. 120 КК випадки самогубства внаслідок вчи нення щодо особи будь-яких законних дій (наприклад, правомірного звільнення з ро боти), а також унаслідок повідомлення хоча й таких, що принижують гідність особи, але правильних, таких, що відповідають дійсності відомостей (за умови, що вони повідомлялися не в образливій чи цинічній формі).

Стаття 120 КК може бути застосована лише за умови, що жорстоке поводження з особою, шантаж, примус до протиправних дій або систематичне приниження люд ської гідності мало наслідком самогубство (позбавлення себе життя) або замах на самогубство (спроба позбавити себе життя). При цьому є необхідним, щоб потерпілий свідомо бажав позбавити себе життя. Винний при цьому не здійснює жодних дій, які безпосередньо спричиняють смерть потерпілому.

Особа може бажати на стання наслідків у вигляді самогубства потерпілого або замаху на самогубство, не бажати, але свідомо їх припускати чи легковажно розраховувати на їх відвернення, або не передбачати можливості таких наслідків, за умови, що вона могла і повинна була це передбачити. Якщо особа не передбачала і не могла передбачити самогубства або замаху на самогубство з боку потерпілого, відповідальність за доведення до само губства наставати не може.

Допомога адвоката з кримінальних справ

З практики після внесення відомостей до ЄРДР проведення досудового розслідування та інші дії передбачені Кримінально процесуальним кодексом України - відбуваються у повністю законний спосіб. Саме тому адвокат з кримінальних справ може на будь-якому етапі справи припинити свавілля та в деяких випадках повністю закрити справу без передачі такої до суду.

Допомога адвоката також корисна у питаннях діалогу зі слідчим, свідками, потерпілими чи поліцією для мирного врегулювання спору. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу адвоката з дотримання законності при проведенні обшуку та інших процесуальних дій за КПК України.

Якщо у вашу справу уже передано до суду варто також розуміти, що адвокат не тільки захищає ваші законні права в суді, а може надати докази вашої невинуватості чи допомогти перевірити законність висунутих вам обвинувачень.
Для отримання консультації адвоката з кримінальних справ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice