МІГРАЦІЙНИЙ АДВОКАТ

Перетин чоловіками кордону 2023

Перетин чоловіками кордону 2023
В період дії військового стану виїзд з України чоловіків призовного віку від 18 до 60 років обмежений. Проте це обмеження не є адсолютним, існують категорії громадян, перетин кордону яким дозволений. Право на перетину кордону мають наступні категорії чоловіків.
Особи з інвалідністю І-ІІІ групи
Для перетину кордону достатньо мати довідку МСЕК про інвалідність та пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги. Якщо такі документи є простроченими, відповідно до постанови КМУ вони продовжують свою дію на весь період військового стану.
Виключенні з військового обліку за станом здоровʼя
Для перетину необхідно мати довідку військово-лікарської комісії (ВЛК) з висновком "непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку", а також військово-обліковий документ із записом про виключення з військового обліку за станом здоровʼя. З висновком про непридатність з переоглядом через 6-12 місяців виїзд не здійснюється. Також не мають права на перетин кордону особи, які виключенні з військового обліку за вчинення тяжкого, особливо тяжкого злочину.
Тимчасово непридатні до військової служби
Необхідно обовʼязково мати висновок ВЛК про тимчасову непридатність, а також запис у військово-облікових документах про даний висновок медичної комісії.
Особи, які мають дружину з інвалідністю
Перетину кордону здійснюється лише у супроводі дружини з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групи. Необхідно мати свідоцтво про шлюб та довідку МСЕК про інвалідність дружини.
Особи, які мають батьків або батьків дружини з інвалідністю І, ІІ групи
Перетин кордону здійснюється лише у супроводі таких осіб з інвалідністю. Також необхідно мати документи, які підтверджують родинні звʼязки та документи, які підтверджують догляд за такими особами (довідка МСЕК, довідка ЛКК, Акт встановлення факту здійснення догляду).
Особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи
Для перетину кордону необхідно супроводжувати таких осіб на кордону, а також мати документи, які підтверджують інвалідність та здійснення постійного стороннього догляду за такими особами (довідка МСЕК, довідка ЛКК, Акт встановлення факту здійснення догляду).
Чоловіки, які виїжджають на постійне місце проживання за кордон
Для перетину необхідно мати паспорт з печаткую міграційної служби про оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон. Дана печать ставиться після отримання рішення про оформлення виїзду на ПМП за кордон, зняття з військового обліку, зняття з реєстрації місця проживання в Україні та отримання довідки з податкової про відсутність податкових зобовʼязань.
Батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років
Свідоцтва про народження дитини або документів, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує дитину з інвалідністю (у разі здійснення супроводу опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями), посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, в якому зазначено статус “дитина з інвалідністю”, або довідки про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю.
Батьки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи
За наявності свідоцтва про її народження та документів, що підтверджують інвалідність.
Опікуни осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними, які супроводжують таких осіб для виїзду за межі України
За наявності рішення про призначення опікуна над такою особою, а у разі, коли опікуна такій особі не призначено, - один з повнолітніх членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність.
Чоловіки, які самостійно виховують дітей
Для цього необіхдно мати один з наступних документів: свідоцтво про смерть матері, рішення суду про позбавлення материнських прав, рішення суду про оголошення матері безвісти відсутньою або померлою, рішення суду про встановлення факту самостійного виховання дитини. Рішення суду про розлучення, про визначення місця проживання дитини з батьком для перетину кордону не підходить.
Чоловіки, на утриманні яких перебуває троє та більше неповнолітніх дітей
Значення має не юридичне батьківство, а саме утримання. Тому, якщо батько має дітей від кількох шлюбів необхідно доводити факт утримання таких дітей. У випадку, якщо діти проживають разом з батьком достатньо буде свідоцтв про народження дітей або посвідчення багатодітної родини. Якщо діти юридично не належать батьку, але фактично він їх утримує можна отримати рішення суду про встановлення факту утримання дітей.
Міграційний адвокат юридичної коипанії INSEININ
Міграційний адвокат юридичної коипанії INSEININ

Допомога міграційного адвоката

Міграційні спеціалісти юридичної компанії INSEININ комплексно займаються питаннями перетину кордону військовозобовʼязаними громадянами України в періо військового стану. Якщо вам необхідна консультація або допомога в отримані документів, які надають право на виїзд ви можете звернутись до спеціалістів нашої компанії.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину державного кордону. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі перетину кордону.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ