Практика

Кримінальна відповідальність за незаконний перетин кордону

Кримінальна відповідальність за незаконний перетин кордону у військовий стан
Кримінальна відповідальність за незаконний перетин кордону у військовий стан

З початку дії військового стану в Україні, незаконний перетин кордону поза межами пункту пропуску є серйозною проблемою. З правової точки зору за це порушення у випадку відсутності ознак іншого злочину настає Адміністративна відповідальність. Проте тепер зі появою проекту змін до Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України з метою ухилення від призову на військову службу, це може призвести до кримінальної відповідальності.

Давайте розглянемо основні аспекти кримінальної відповідальності за незаконний перетин кордону та можливі наслідки для осіб, що вчиняють такі дії.


Правова база змін

1) абзац перший частини першої статті після слів «інтересам держави» доповнити словами та знаками «або з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період,»;
2) абзац другий частини першої статті викласти у редакції такого змісту: «карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років»;
3) в абзаці другому частини другої статті слова «трьох» та «п’яти» замінити словами «п’яти» та «восьми» відповідно;
4) в абзаці другому частини третьої слова «п’яти» та «восьми» замінити словами «восьми» та «дванадцяти» відповідно;
5) доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:
«4. Особа, яка здійснила перетин державного кордону України з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, звільняється від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений частиною першою цієї статті, у випадку/якщо така особа повернулась на територію України впродовж шести місяців з моменту перетину кордону та добровільно заявила про факт скоєння злочину працівникам Державної прикордонної служби України.».

Тобто нова стаття має такий вигляд:

Стаття 332-2 . Незаконне перетинання державного кордону України

1. Перетинання державного кордону України з метою
 • заподіяння шкоди інтересам держави
 • або з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період,
 • або особою, якій заборонено в’їзд на територію України,
 • або представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України
 • або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів,
 • або за документами, що містять недостовірні відомості,
- карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

2. Ті самі дії з перетину кордону в період дії військового стану вчинені повторно або групою осіб,
- караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, поєднані з насильством або із застосуванням зброї,
- караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

4. Особа, яка здійснила перетин державного кордону України з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, звільняється від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений частиною першою цієї статті, у випадку:
-якщо така особа повернулась на територію України впродовж шести місяців з моменту перетину кордону та добровільно заявила про факт скоєння злочину працівникам Державної прикордонної служби України.


З цього слідує, що кримінальна відповідальність для чоловіків у випадку незаконного перетину кордону у військовий стан карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
Типові порушення та особливості кримінальної відповідальності за сукупністю злочинів у випадку, якщо така особа здійснила Контрабанду або Пособництво:
 • Особи, які намагаються нелегально ввозити чи вивозити товари чи людей через кордон, також підлягають посиленій кримінальній відповідальності за контрабанду.


Висновок: Незаконний перетин кордону є серйозним порушенням та кримінально карним злочином максимальна санкція статті якої передбачає до дванадцяти років позбавлення волі, що може мати важкі правові наслідки. Дотримання міграційного законодавства та використання легальних шляхів в'їзду є ключовими аспектами у запобіганні кримінальній відповідальності за ці дії.

Якщо ви уже стикнулись з підозрою за фактом вчинення злочину з незаконного перетину кордону та підлягаєте притягнені до відповідальності, радимо залучити адвоката спеціаліста з питань нелегального перетину кордону аби вирішити вашу справу на вашу користь, або зменшити міру покарання.

🌟 INSEININ - Ваш Юридичний Захисник ! 🌟

🔐 Довірте нам свою справу та ми з можемо допомогти у вирішенні най складніших питань! 🔐

Юридична компанія INSEININ - це ваш партнер у справах перетину кордону в період дії військового стану. Наша експертна команда адвокатів готова надати вам комплексну підтримку в справах, пов'язаних із захистом та підтримкою.

Чому обирають INSEININ:

 1. ✔️ Експертиза в області: Наші юристи мають глибокі знання у сферах кримінального та військового законодавства, захисту особи в суді.
 2. 🤝 Індивідуальний підхід: Ми розуміємо, що кожен клієнт унікальний. Надаємо персоналізовані рішення, враховуючи ваші конкретні потреби та вимоги.
 3. 🌐 Глобальний огляд законодавства: INSEININ слідкує за змінами в законодавстві та регуляціях у сфері напряму, щоб ви завжди були в курсі.
 4. 🚀 Швидкі та Ефективні рішення: Ми готові надати оперативну підтримку та швидкі відповіді на ваші питання.

Наші Послуги включають:

 • 🌐 Підготовка та Аудит кейсу.
 • 🔒 Консультації щодо перетину кордону та відповідальності.
 • 📜 Укладання мирових угод та супровід в судовому процесі.
 • 🚨 Вирішення справи в досудовому порядку.

Оберіть INSEININ - Оберіть високий стандарт послуг та рівень захисту!

📞 Звертайтеся зараз та довірте свою юридичну справу з даних професіоналам. INSEININ завжди поруч у світі правового захисту! 🌐🔒

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ