Соціальні виплати

Виплата 15 000 000 мільйонів гривень компенсації від держави сімʼям загиблих військових

Допомога в отриманні 15 мільйонів гривень компенсації від держави сімʼям військовослужбовців, що загинули приймаючі участь в бойових діях внаслідок російської військової агресії проти України

Право на отримання 15 мільйонів гривень одноразової допомоги родинам загиблих військових, які захищали Батьківщину, починаючи з 24 лютого 2022 року, забезпечує Постанова Кабміну № 168 від 28 лютого.

Право на отримання частки з 15 000 000 гошових коштів в рівних частках мають члени сімʼї військового. Згідно Сімейного Кодексу до таких належать: Особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.

Право на компенсацію мають не лише члени сім'ї загиблого захисника, але й особи, які перебували на його утриманні. До таких осіб, що також мають право на свою частку компенсації належать, зокрема:
  • батьки військових,
  • дружина чи чоловік, які не одружилися вдруге;
  • діти, які не мають і не мали своїх сімей;
  • діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;
  • діти, обоє з батьків яких загинули або зникли безвісти.

Діти вважаються членами сім'ї незалежно від того, чи є це діти будь-кого з подружжя, спільні або усиновлені, народжені у шлюбі або позашлюбні.

Особи, які постійно мешкають із військовослужбовцем та ведуть спільний побут можуть бути не лише близькі родичі військовослужбовця (рідні брати/сестри, онуки, дідусь/бабуся, тітка/дядько), але і близькі родичі дружини, вітчима, мачуха тощо.

Головними ознаками для визначення членів родини є:
  • проживання разом,
  • ведення спільного побуту,
  • ведення спільного бюджету і, відповідно, витрат.
*Таким особам, для отримання грошової допомоги від держави, необхідно довести приналежність до кола сім'ї загиблого військового у судовому порядку в рамках окремого провадження.

** Також право на компенсацію мають особи, які перебували на утриманні загиблого військового. Однак на підтвердження такого факту має бути відповідний документ.

Юридична компанія INSEININ на постійній основі займається супроводом від початкових етапів отримання та збору усіх необхідних підтверджуючих документів у тому числі від в/ч та командирів, до кінцевого резутату в отриманні коштів на особистий рахунок членів сімей загиблих. Ви можете отримати безкоштовну первинну консультацію з цього питання звернувшись за телефоном +0975070653 чи заповнивши у нас на сайті форму зворотнього звʼязку inseinin.com.ua