КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Адвокат по статті 203-2 Кримінального кодексу: Незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерей

2023-10-16 13:30
Кримінальний адвокат у справах з статті 203-2 незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор та лотерей


Незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор та лотерей - це порушення законодавства, пов'язане з організацією та проведенням азартних ігор або лотерей без необхідних дозволів та ліцензій, а також із випуском або проведенням лотерей особою, яка не має статусу оператора лотерей. Цей вид діяльності регулюється законодавством країни і може включати в себе такі дії, як оголошення азартних ігор, збирання ставок або створення ігрових майданчиків для гральників без відповідного дозволу.

Стаття 203-2. Незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерей

1. Організація або проведення азартних ігор без ліцензії на провадження відповідного виду діяльності з організації та проведення азартних ігор, що видається відповідно до закону або випуск чи проведення лотерей особою, яка не має статусу оператора лотерей, або організація чи функціонування закладів з метою надання доступу до азартних ігор чи лотерей, які проводяться в мережі Інтернет, - караються штрафом від десяти тисяч до сорока тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, раніше судимою за незаконну діяльність з організації або проведення азартних ігор чи лотерей або за попередньою змовою групою осіб, - караються штрафом від сорока тисяч до п’ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на три роки.

Стаття 203-2 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за незаконну діяльність з організації або проведення азартних ігор і лотерей. Основні положення статті можуть бути розглянуті наступним чином:

Частина 1:

  • Забороняє організацію або проведення азартних ігор без відповідної ліцензії, яка виділяється згідно з законодавством.
  • Забороняє випуск або проведення лотерей особою, яка не має статусу оператора лотерей.
  • Забороняє організацію або функціонування закладів з метою надання доступу до азартних ігор чи лотерей в Інтернеті.

За порушення цих положень передбачена відповідна кримінальна відповідальність:

  • Штраф від 10 000 до 40 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до одного року.

Частина 2:

  • Передбачає посилену відповідальність для осіб, які раніше вже були судимими за схожі правопорушення або які вчинили ці дії в змові групою осіб.

За порушення цих положень передбачена більш сувора кримінальна відповідальність:

  • Штраф від 40 000 до 50 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Стаття спрямована на боротьбу з незаконною азартною діяльністю та лотереями, які можуть шкодити інтересам громадян і загальній безпеці суспільства.

Суб'єкт злочину в цьому контексті може бути будь-яка фізична або юридична особа, яка здійснює організацію або проведення азартних ігор без ліцензії, випуск або проведення лотерей без відповідного статусу оператора лотерей або організацію закладів, що надають доступ до азартних ігор чи лотерей через мережу Інтернету.

Об'єкт злочину включає в себе порушення правопорядку і норм законодавства, пов'язаних із здійсненням азартних ігор та лотерей без необхідних дозволів і ліцензій. Основним об'єктом є законна регуляція гральної та лотерейної діяльності в країні з метою захисту громадян від можливих шахрайських схем і фінансових ризиків, а також запобігання надмірному азарту та залученням неповнолітніх до азартних ігор.

Суб'єктивна сторона злочину в цьому випадку передбачає наявність специфічного умислу. Особа повинна усвідомлювати, що вона організовує або проводить азартні ігри без ліцензії або лотереї без відповідного статусу оператора лотерей з метою отримання прибутку. Суб'єктивна сторона такого злочину передбачає також бажання настання такого прибутку.

Об'єктивна сторона злочину охоплює фактичні дії, які свідчать про незаконну організацію азартних ігор або проведення лотерей без відповідних ліцензій і статусів. Це може включати в себе оголошення азартних ігор, збирання ставок або створення ігрових майданчиків для гральників без відповідного дозволу. Особливості об'єктивної сторони злочину можуть залежати від конкретного виду азартних ігор або лотерей, їх форми та методів організації.

Допомога адвоката з кримінальних справ

З практики після внесення відомостей до ЄРДР проведення досудового розслідування та інші дії передбачені Кримінально процесуальним кодексом України - відбуваються у повністю законний спосіб. Саме тому адвокат з кримінальних справ може на будь-якому етапі справи припинити свавілля та в деяких випадках повністю закрити справу без передачі такої до суду.

Допомога адвоката також корисна у питаннях діалогу зі слідчим, свідками, потерпілими чи поліцією для мирного врегулювання спору. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу адвоката з дотримання законності при проведенні обшуку та інших процесуальних дій за КПК України.

Якщо у вашу справу уже передано до суду варто також розуміти, що адвокат не тільки захищає ваші законні права в суді, а може надати докази вашої невинуватості чи допомогти перевірити законність висунутих вам обвинувачень.
Для отримання консультації адвоката з кримінальних справ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice