БАНКІВСЬКЕ І ФІНАНСОВЕ ПРАВО ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Лист-пояснення до банку стосовно походження коштів

Лист-пояснення до банку стосовно походження коштів
Доволі часто трапляються випадки коли банківські установи блокують рахунки фізичних осіб, у звʼязку з потраплянням платежів, які за ними здійснюються в зону ризиковості. Це відбувається у звʼязку з дією фінансового моніторингу в України та виявленням підозрілих операцій. Особливо відчули таку проблему громадяни, які займаються торгівлею цифрових активів та криптовалютою.
Чому відбувається блокування рахунків
Банки зобовʼязанні здійснювати первинний фінансовий моніторинг та у разі виявлення підозрілих операцій запитувати пояснення від клієнта щодо економічної суті таких операцій та джерел отримання коштів та доходів. У випадку, якщо фізична особа не має аргументованого пояснення стосовно суті операцій банк залишає за собою право відмовити клієнту в обслуговуванні та передати інформацію до органів фінмоніторингу.

Блокування рахунків відбувається лише у випадку, якщо операції, які здійснює клієнт підпадають під ознаки підозрілих та таких, що підпадають під первинний фінансовий моніторинг.
Підозрілі операції по банківському рахунку
Що робить банк у випадку виявлення підозрілих операцій
Після автоматичного фіксування підозрілих операцій банківська установа блокує рахунки клієнта та надсилає лист з вимогою надати інформацію стосовно здійснення фінансової діяльності.

В основному банк може вимагати надати наступну інформацію:
1) Лист-пояснення щодо економічної суті операцій та стосунків з фізичними особами, перекази від яких отримувались на вказані рахунки;
2) Копії документів, що підтверджують джерела походження коштів на зазначених рахунках;
3) ПІБ та номер(и) платіжної картки (карток) (перші 6 та останні 4 цифри) осіб, які здійснювали перекази коштів на Вашу картку;
4) Копії підтверджуючих фінансовий стан документів - копія декларації про майновий стан і доходи на останню звітну дату з відміткою контролюючого органу України про її отримання, довідка про доходи, видана за місцем роботи або інші документи (за наявності).
Як скласти лист-пояснення до банку стосовно суті економічних операцій
В першу чергу необхідно отримати виписки з банківського рахунку стосовно здійснення операцій та встановити, які саме операції могли потрапити під ознаки підозрілих. В листі-поясненнях необхідно вказати економічну сутність кожної з таких операцій та пояснити їхнє призначення. Якщо кошти надходили від фізичних осіб необхідно вказати чи носять вони особистий чи підприємницький характер.

У випадку, якщо причиною блокування рахунку є надходження значної кількості коштів з невідомим джерелом їхнього походження необхідно отримати документи, які можуть підтверджувати джерела походження таких коштів.

Такими документами можуть бути:
  1. Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору.
  2. Податкові декларації платника єдиного податку-фізичної особи-підприємця.
  3. Довідка про доходи за місцем роботи.
  4. Договори позики коштів або дарування коштів.
  5. Інші юридичні правочини, які вчинялись із використанням банківського рахунку.

Лист-пояснення разом з документами, які підтверджують джерела походження коштів надсилаються до банківської установи у вказаний строк. Після розгляду документів банк прийме рішення про розблокування рахунку або про відмову в обслуговуванні клієнта.

Допомога адвоката по банківським питанням

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно блокування рахунків та фінансового моніторингу ви можете проконсультуватись з відповідним адвокатом юридичної компанії INSEININ. Також наші спеціалісти здійснюють повний супровід розблокування банківських рахунків та доведення джерел походження коштів.
Ми надаємо наступні послуги:
  • Складання листа-пояснення стосовно походження коштів;
  • Дослідження банківської історії клієнта та визначення способів уникнення блокування рахунків;
  • Отримання документів про походження коштів на банківському рахунку;
  • Представництво інтересів клієнта в банківській установі.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері розблокування банківських рахунків. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 , +380 93 228 01 24 або пишіть у месенжери (WhatsApp, Viber, Telegram).

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ