ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ ПРАВО ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Захист авторських прав в соціальних мережах та інтернеті

2023-11-02 12:26
Як правильно використовувати та захищати свій контент в інтернеті та онлайні

Онлайн-платформи інтернету, такі як Інстаграм, Фейсбук, Тік-Ток і Ютуб, надають можливість публікації та розповсюдження власного контенту. Проте важливо не тільки правильно використовувати ці платформи, але й захищати свій контент від порушень.

Захист авторських прав в соціальних мережах - це комплекс дій та заходів, спрямованих на збереження та захист інтелектуальної власності та контенту, який створюється та публікується користувачами на цих платформах. Цей процес включає в себе встановлення прав на контент, виявлення та припинення незаконного використання цього контенту і захист прав власника від порушень, включаючи авторське право, патенти, товарні знаки та інші види інтелектуальної власності. Захист авторських прав в соціальних мережах може включати в себе ведення документації, використання водяних знаків, співпрацю з платформами для видалення порушень, а також правові дії у випадку серйозних порушень.

Ось кілька пунктів, які допоможуть вам в цьому:

Як правильно використовувати свій контент:

Авторське право і ліцензії:

  • Розумійте права, які ви маєте на свій контент і які можливості надаєте іншим користувачам. Ви можете використовувати авторські права та ліцензії для регулювання того, як інші люди можуть використовувати ваш контент.

Публікація із згоди:

  • Перед публікацією контенту, на якому зображені інші люди, переконайтеся, що у вас є їх згода на публікацію зображення, відео чи аудіо. Це особливо важливо для зображень дітей та осіб, які можуть бажати захистити свою приватність.

Обговорення теми конфіденційності:

  • Розмірковуйте про те, яка інформація може бути надто особистою чи конфіденційною для опублікування в соціальних мережах. Оскільки за поширення конфіденційних даних загрожує серйозне покарання у випадку якщо постраждала особа звернеться до суду для отримання компенсації.

Контроль над налаштуваннями конфіденційності:

  • Використовуйте налаштування конфіденційності платформ для контролю того, хто може бачити ваш контент. Розмірковуйте, хто має доступ до вашого профілю та публікацій. Також ви може детально вивчити налаштування конфіденційності платформ для розуміння, що є публічно доступним матеріалом.

Як захищати свій контент:

Використовуйте водяний знак:

  • Додавайте водяні знаки до своїх зображень, щоб позначити їх як власний контент. Вони можуть служити запобіжником від незаконного використання вашого контенту. А у випадку виявлення порушення швидко довести ваше право на матеріал та отримати компенсацію з відшкодуванням шкоди.

Перевірка авторства:

  • Регулярно перевіряйте свій контент в мережі на предмет його незаконного використання. Використовуйте пошукові системи та спеціалізовані служби для виявлення порушень авторських прав. Адже якщо цінність матеріалу в його обмеженому доступі то це не тільки попередить фінансові втрати, а і допоможе з великою вірогідністю виявити першочергового злодія.

Звернення до платформ:

  • Якщо ви помітили порушення своїх прав на соціальних мережах чи інших платформах, звертайтеся до служби підтримки цих платформ і вимагайте видалення контенту, який порушує ваші авторські права. Це дозволить вам зекономити час якщо ви не бажаєте отримати компенсацію чи звертатись до суду.

Юридична допомога:

  • У разі серйозних порушень, де ви вважаєте, що ваші права були суттєво порушені, зверніться до юридичного спеціаліста або адвоката з інтелектуального права, який спеціалізується на цих питаннях. Він може надати поради та допомогу у справі про порушення авторських прав.

Резервне збереження:

  • Регулярно створюйте резервні копії свого контенту. Це захистить ваш контент в разі видалення або втрати на платформах. І також зможе довести авторство за відтворенням в перше.
Як боротися у випадку порушення:

Зберігайте докази:

  • Ведіть документацію та зберігайте всі докази порушень авторських прав, такі як скріншоти, посилання та інші докази. Оскільки належна доказова база може допомогти притягнути до відповідальності конкретну фізичну чи юридичну особу з призначенням матеріальної компенсації.

Звернення до платформи:

  • Повідомте платформу про порушення і вимагайте видалення або припинення незаконного використання вашого контенту після того як зафіксували належним чином усі докази. Дотримуйтесь правил і процедур платформи щодо подання скарг це також слугуватиме чудовим доказом для вашого захисту прав.

Правові дії:

  • У разі серйозних порушень, консультуйтеся з адвокатом з інтелектуального права і розгляньте можливість правових дій проти осіб, які порушують ваші авторські права.

Захищайте свої документи:

  • Якщо ви пред'являєте докази порушень в суді, переконайтеся, що ваша документація є впорядкованою та надійною, а позовна заява відповідає вимогам закону та буде прийнята до розгляду.

Співпраця з іншими авторами:

  • Співпрацюйте з іншими авторами і контент-криейторами для спільного виявлення та боротьби із порушеннями. Разом ви можете забезпечити більшу ефективність у захисті свого контенту якщо такий злодій вчинив такі дії, щодо багатьох авторів контенту.

Загалом, правильне використання і захист контенту в інтернеті - це важлива частина діяльності будь-якого, хто публікує свій контент в мережі. Дотримання авторських прав і правил платформ, а також вчасна реакція на порушення, є ключем до збереження вашої інтелектуальної власності та контенту.
Для отримання консультації спеціаліста ЮК INSEININ з питань захисту авторського права можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).


Чи залишити форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — https://inseinin.com.ua/intellectual_property