КОРПОРАТИВНЕ ПРАВО І M&A ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Супровід купівлі ТОВ, або перереєстрації ТОВ на нового власника

Супровід купівлі ТОВ, або перереєстрації ТОВ на нового власника
У цій статті адвокат по кроково пояснює порядок дій при купівлі ТОВ, або перереєстрація ТОВ на нового власника

Купівля або перереєстрація Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) на нового власника є процесом, який підлягає певним юридичним та адміністративним вимогам відповідно до законодавства України.

Тому нижче корпоративний адвокат компанії INSEININ наглядно продемонстує загальний огляд кроків, що потрібно здійснити для цього:

Крок 1: Підготовка документів

Перш ніж розпочати процес купівлі або перереєстрації ТОВ, потрібно підготувати наступні документи:

  1. Договір купівлі-продажу частки (акцій) ТОВ або інший відповідний документ, який встановлює умови угоди між сторонами.
  2. Статут ТОВ у новій редакції, якщо після зміни власника планується внести зміни до структури компанії.

Крок 2: Підписання угоди

Сторони мають підписати договір купівлі-продажу частки (акцій) ТОВ. Угода повинна містити всі необхідні умови купівлі, включаючи ціну, терміни, умови оплати та інші деталі.

Крок 3: Отримання документів від попереднього власника

Після підписання угоди необхідно отримати від попереднього власника оригінали документів ТОВ, таких як статут, протоколи загальних зборів учасників, реєстраційні документи тощо.

Крок 4: Реєстрація змін в органах Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

Новий власник повинен подати заяву про зміну у складі учасників ТОВ та подати необхідні документи до відповідних органів реєстрації. Це може включати зміну відомостей про власника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Крок 5: Отримання нових документів

Після проведення реєстрації змін, власник отримує оновлені документи ТОВ, включаючи витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з відображенням нового складу учасників.

Крок 6: Податкові та облікові зміни

Новий власник повинен також повідомити податкові та облікові органи про зміну власника ТОВ та здійснити всі необхідні податкові реєстрації та зміни відповідно до вимог законодавства.

Крок 7: Зміна ключів підписів та поновлення банківської інформації

Це обов'язковий процес для підпису за повноваженнями нового директора корпоративних чи бухгалтерських документів компанії

Важливо зауважити, що реєстрація змін може зайняти певний час, і цей процес може різнитися залежно від конкретних обставин та органів, які проводять реєстрацію.

Перед початком процесу купівлі або перереєстрації ТОВ рекомендується отримати консультацію від юридичних фахівців або податкових експертів, щоб забезпечити відповідність всіх дій вимогам закону.

Для отримання консультації експерта з даних питань Юридичної компанії INSEININ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишити форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — https://inseinin.com.ua/corporate_ma