БАНКІВСЬКЕ І ФІНАНСОВЕ ПРАВО ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Що робити якщо заблокували карту за операції з криптовалютою

Блокування рахунку (картки) за операції з криптовалютою
Як розблокувати карту (рахунок) який заблоковано за операції з криптовалютою?

У споживачів фінансових послуг як банківських так і не банківських (крипто-користувачів) останнім часом доволі часто почала зʼявлятись прискіплива увага руху коштів по їх рахунках і у випадку виникнення найменших підозрілих операції автоматичне або ручне блокування рахунку з метою надання довідки (листа) пояснення походження доходів, а також додаткових відомостей, це можуть бути, але не виключно:
  1. ПІБ та номер(и) платіжної картки (карток) (перші 6 та останні 4 цифри) осіб, які здійснювали перекази коштів на Вашу картку;
  2. Копії підтверджуючих фінансовий стан документів - копія декларації про майновий стан і доходи на останню звітну дату з відміткою контролюючого органу України про п отримання, довідка про доходи, видана за місцем роботи або інші документи.

Та додатково уже згадані та описані вище документи, що будуть витребувані в обовʼязковому порядку:
  1. Лист-пояснення щодо економічної суті операцій та стосунків з фізичними особами, перекази від яких отримувались на вказані рахунки;
  2. Копії документів, що підтверджують джерела походження коштів на зазначених рахунках;


Блокування рахунку (картки) за операції з криптовалютою - це автоматичний або ручний процес з тимчасового обмеження доступу до власних коштів з метою надання підтвердження ваших транзакцій. Така дія є вимогою законом вимогою з метою регулювання банками рахунків фізичних чи юридичних осіб з метою попередження відмивання коштів одержаних злочинним шляхом та попередження фінансування тероризму.

На прикладі цей лист доволі часто має схожі ознаки, нижче наведено приклад такого повідомлення:
Якщо вашу карту заблокували через операції з криптовалютою, дотримання законодавства України є обов'язковим. Вам потрібно буде надати доволі чітку документацію стосовно ваших фінансових операції аби уникнути втрати доступу до рахунків назавжди.

Як потрібно діяти щоб розблокувати карту по кроково?:

  1. Зв'яжіться з банком: Перш за все, зателефонуйте до вашого банку або зверніться до нього особисто чи в месенджері контакт-центру, щоб дізнатися причину блокування карти. Банк зазвичай надає контактний номер телефону або інші контактні дані на своєму веб-сайті.
  2. Визначте причину блокування: Дізнайтеся, чому була заблокована ваша карта. В Україні були прийняті закони та нормативні акти, які регулюють не тільки обмеження на доступ до рахунків фізичних і юридичних особі через використання криптовалют, а й багато інших повʼязаних з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Можливо, ваша карта була заблокована через порушення інших законів.
  3. Вирішіть питання з банком: Після з'ясування причини блокування, дійте відповідно до вимог вашого банку. Вам знадобитися надати додаткову інформацію, документи або пояснення щодо операцій з криптовалютою. Тут краще за все діяти з допомогою адвоката з фінансового права ЮК INSEININ аби подати усі дані з додержанням вимог законодавства та попередження додаткових неприємностей.
  4. Виконайте всі необхідні процедури: Ваш банк може вимагати вас виконати певні процедури для розблокування карти потрібно пересвідчитись чи усі ці вимоги є законними та відповідно слідувати інструкціям. Це може включати в себе підписання додаткових документів або навіть відвідування банку особисто.
  5. Дотримуйтеся законодавства: Пам'ятайте, що ви маєте дотримуватися всіх вимог і обмежень, які накладені законодавством України щодо використання криптовалют. Порушення цих законів може призвести до подальших блокувань або інших правових наслідків.
  6. Розгляньте альтернативні способи: Якщо ваш банк не може розблокувати карту або ви не погоджуєтеся з їхніми вимогами, розгляньте можливість використання інших фінансових інструментів або банків, які підтримують операції з криптовалютою.

Завжди слід діяти відповідно до вимог банку і дотримуватися законодавства України, щоб уникнути неприємних наслідків. Також допомога профільних фінансових юристів з питань блокування рахунків (карток) допоможе вам підготувати усі належні документи навіть без вашої участі та сприяти швидкому вирішенню даного питання з працівниками банку.
Для отримання консультації спеціаліста з даних питань, можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram) для отримання консультації профільного спеціаліста.

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/business