МІГРАЦІЙНИЙ АДВОКАТ

Відповідальність за перетин кордону з подвійним громадянством

Відповідальність за перетин кордону з подвійним громадянством
Часто трапляються випадки, коли громадяни України набувають громадянства інших країн. У звʼязку з цим постає багато питань стосовно правового статусу такої особи безпосередньо в Україні. Особливо гостро в період дії воєнного стану постало питання вʼїзду та виїзду з території України військовозобовʼязаних осіб, які крім українського мають громадянство іншої країни.
Потрібно розуміти, якщо громадянин України намагається вʼїхати або покинути територію України по паспорту іншої країни - такі дії є незаконними. Законно громадянин України може використовувати у правовідносинах з державною тільки українське громадянство.

Статтею 4 Конституції України закріплено, що в Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом. Це значить, що визнається на території України тільки українське громадянство, хоча набуття громадянства інших країн не заборонене.

Частиною 1 статті 2 «Про громадянство України» передбачено принципи законодавства України про громадянство, зокрема принцип єдиного громадянства - громадянства держави Україна, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України. Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.
Тобто у питаннях перетину кордону особа з подвійним громадянством визнається лише громадянином України та повинна дотримуватись всіх правил та порядку перетину кордону, які передбачені для громадян України.
У ст. 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» наведено перелік документів, які надають право громадянину України на виїзд з України і в`їзд в Україну, зокрема це: паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну).
Таким чином, виїзд з території України громадян України за пред`явленням паспортів, виданих на ім`я громадян іноземної держави, тобто без пред`явлення одного із документів, визначеного ст. 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» та п. 2 «Правил перетинання державного кордону України», що затверджені Постановою КМУ № 97 від 27.08.1995, є незаконним та тягне за собою адміністративну відповідальність.
Перетин кордону громадянином України по паспорту іншої країни є незаконним діянням та підпадає під ознаки ст.204-1 КУпАП: Перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади -

тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Диспозицією ч. 1 ст. 204-1 КУпАП передбачено відповідальність, зокрема і за спробу перетинання державного кордону України в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів.Тому якщо під час перетину кордону пред'явити для паспортного контролю на виїзд з України, будучи громадянином України, паспорт громадянина іншої країни для виїзду за кордон, і не пред'явити одного з документів, які визначені Законом України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» також можна очікувати адміністративну відповідальність.

Консультація міграційного адвоката

Якщо у вас залишились додаткові питання стосовно подвійного громадянства та виїзду за кордон в період дії військового стану ви можете звернутись за консультацією до міграційних адвокатів та юристів юридичної компанії INSEININ. Якщо вам потрібна допомога в оскаржені адміністративної відповідальності за незаконний перетин кордону ми також зможемо вам допомогти. Також наші спеціалісти займаються супроводом процедури виїзду за кордон на постійне місце проживання для громадян України з подвійним громадянством.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину державного кордону. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 или +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ