СІМЕЙНИЙ АДВОКАТ

Довідка МСЕК про інвалідність І групи: хто видає та як отримати

2024-02-22 12:17
В Україні багато осіб мають право на отримання інвалідності у звʼязку з проблемами зі здоровʼям, порушенням функцій організму. Для встановлення І групи інвалідності проводиться медико-соціальна експертиза.
Куди звертатись для отримання інвалідності
Медико-соціальна експертиза проводиться з метою встановлення інвалідності хворим, що досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, особам з інвалідністю за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності документів, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи.

Тобто отримати інвалідність можливо після попереднього медичного огляду та лікування. З метою проведення такого огляду попередньо необхідно звернутись до сімейного лікаря та пройти огляд з метою отримання направлення на медико-соціальну експертизу.

Лікарсько-консультативна комісія лікувального профілактичного закладу охорони здоров'я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії за формою, затвердженою МОЗ.

Комісія приймає документи осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за наявності у них стійкого чи необоротного характеру захворювання, а також у разі безперервної тимчасової непрацездатності не пізніше ніж через чотири місяці з дня її настання чи у зв'язку з одним і тим самим захворюванням протягом п'яти місяців з перервою за останніх 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності.

Лікарсько-консультативна комісія (ЛКК) за наявності підстав видає хворому направлення у формі 088/о — «Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК) на МСЕК.
Підстави для отримання І групи інвалідності
Група інвалідності IА встановлюється при таких захворюваннях:

-Кукси обох верхніх кінцівок - на рівні плеча; кукси двох нижніх кінцівок - на рівні стегна у поєднанні з куксою однієї верхньої кінцівки.

-Злоякісні новоутворення, у тому числі лімфоїдної, кровотворної і споріднених з ними тканин (з метастазами і рецидивами; тяжкий загальний стан з вираженими проявами інтоксикації, кахексії і розпадом пухлини).

-Психічні розлади зі стійкими, значно вираженими психопатологічними синдромами (деменція; олігофренія: ідіотія, імбецильність; слабоумство внаслідок шизофренії та епілепсії).

-Хвороби центральної та периферичної нервової системи з прогресуючим перебігом та наслідки травм нервової системи із незворотними, значно вираженими порушеннями рухових, мовних та зорових функцій (тетра- або триплегія, виражена атаксія, виражений аміостатичний та гіперкінетичний синдроми з неможливістю стояти та ходити, верхня або нижня параплегія в поєднанні з вираженим порушенням тазових органів, виражені бульбарні порушення з тотальною афазією, повною сліпотою або концентричним звуженням полів зору до 10 град. від точки фіксації на обидва ока).

-Різко виражена контрактура або анкілоз крупних суглобів верхніх і нижніх кінцівок у функціонально невигідному положенні (при неможливості ендопротезування).

-Поєднання сліпоти на обидва ока (коригована гострота зору нижче 0,05 або концентричне звуження полів зору до 10 град. від точки фіксації): із загальною соматичною патологією, що призводить до високого ступеня втрати здоров'я та повної залежності від інших осіб; або з ампутаціями нижніх кінцівок на рівні стегна або однієї верхньої кінцівки; або з повною глухотою.



Група інвалідності IБ встановлюється при таких захворюваннях:

-Двобічний анофтальм (відсутність очей, вроджені рудиментарні очні яблука).

-Сліпота (гострота зору з переносною корекцією менше 0,05 або концентричне звуження поля зору до 10 град. від точки фіксації) на обидва ока в результаті стійких незворотних змін.

-Кукси обох нижніх кінцівок на рівні нижньої третини стегон і вище.

-Хвороби центральної та периферичної нервової системи з прогресуючим перебігом і наслідки травм та інших уражень нервової системи з незворотними, значно вираженими порушеннями рухових, мовних та зорових функцій (верхня або нижня параплегія, геміплегія, тотальна афазія, повна сліпота тощо).

-Захворювання нирок (хронічна ниркова недостатність IV ступеня за класифікацією МОЗ), які лікуються програмним гемодіалізом.

-Захворювання серцево-судинної системи, які призвели до недостатності кровообігу IIБ-III ступенів при неефективності реабілітаційних заходів, протягом трьох років.

-Хвороби органів дихання з прогредієнтним перебігом, що супроводжуються стійкою легеневою недостатністю III ступеня, в поєднанні з недостатністю кровообігу IIБ-III ступенів.

-Психічні захворювання: люцидна кататонія, яка триває більше ніж один рік, слабоумство внаслідок епілепсії з частими (15 і більше разів на місяць) епілептичними нападами.

-Двобічна відсутність чотирьох, трьох пальців кистей, включаючи перший; кукси верхніх кінцівок на рівні передпліччя у різних поєднаннях. Різко виражена контрактура або анкілоз суглобів китиць у функціонально невигідному положенні.
Детальніше стосовно підстав та переліку хвороб, які надають право на інвалідність читати тут.

Допомога адвоката з питань інвалідності

Якщо ви плануєте отримати інвалідність попередньо краще проконсультуватись з адвокатом з питань інвалідності. Даний спеціаліст володіє теорією та юридичною практикою стосовно отримання інвалідності на тепер.
Адвокат з питань інвалідності юридичної компанії INSEININ надає юридичні консультації з дослідженням документів стосовно підстав для отримання інвалідноста та процедури її отримання. Якщо ви бажаєте дізнатись про можливість отримати інвалідність І,ІІ або ІІІ групи наш спеціаліст зможе вас проконсультувати.
У випадку, якщо у вас виникли проблеми в отриманні статуса інваліда (відмова в отриманні довідки МСЕК або в призначені пенсії по інвалідності) адвокат з питань інвалідності здійснює супровід оскарження висновку медико-соціальної експертної комісії.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері отримання групи інвалідності. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ