КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Адвокат по статті 124 Кримінального кодексу: Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання особи, яка

адвокат з кримінальних справ ст. 124КК
Правова Підтримка в Справах Умисного Заподіяння Тяжких Тілесних Ушкоджень при Перевищенні Меж Оборони: Ваша Захист і Права

Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень при перевищенні меж необхідної оборони або заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, - це складна ситуація, яка може мати серйозні юридичні наслідки. Стаття 124 Кримінального кодексу України регулює відповідальність за цей вид злочину.

Маєте Питання щодо Вашої Справи? Ми Готові Допомогти

Справи, пов'язані з умисним заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, можуть бути складними і вимагати кваліфікованої правової підтримки. Незалежно від обставин справи, важливо оточити себе досвідченими адвокатами, які захистять ваші права і інтереси.


Стаття 124. Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення

Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, вчинене у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, -

карається громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Особливості доведення за даною статтею, включають:
Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, вчинене у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця, не виключає кримінальної відповідальності, але відповідно до закону вона суттєво пом’якшена.

Стаття 124 КК не повинна застосовуватися у випадках заподіяння тяжкого ті лесного ушкодження за допомогою різних попереджувальних технічних пристосувань. Винні в таких випадках не перебувають у стані необхідної оборони та не вчиняють дій, що спрямовані на затримання особи, яка вчинила злочин, а, отже, не перевищують меж необхідної оборони чи заходів, необхідних для затримання злочинця. Від дії попереджувальних технічних пристосувань можуть постраждати не тільки злочинці, а й особи, які випадково опинилися біля таких пристосувань.

! Злочин, передбачений ст. 124 КК, може бути вчинений лише умисно. Необережне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищен ня меж необхідної оборони або заходів, необхідних для затримання злочинця, не тягне за собою кримінальної відповідальності.

Для кваліфікації злочину за ст. 124 КК заподіяння тяжкого тілесного ушкоджен ня повинно бути вчиненим з метою захисту охоронюваних правом інтересів від сус пільно небезпечних посягань або затримання злочинця і доставлення його до відпо відних органів влади.

Не може кваліфікуватися за ст. 124 КК заподіяння особі, яка вчинила посяган ня, тяжкого тілесного ушкодження з метою помсти - самочинної розправи.

Заподіяння умисного тяжкого тілесного ушкодження у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання зло чинця, не може кваліфікуватися як умисне тяжке тілесне ушкодження при обтяжуючих обставинах, якщо навіть такі обставини, зазначені в законі, містилися в діях винного. Відповідальність у таких випадках повинна наставати за ст. 124 КК.

Допомога адвоката з кримінальних справ

З практики після внесення відомостей до ЄРДР проведення досудового розслідування та інші дії передбачені Кримінально процесуальним кодексом України - відбуваються у повністю законний спосіб. Саме тому адвокат з кримінальних справ може на будь-якому етапі справи припинити свавілля та в деяких випадках повністю закрити справу без передачі такої до суду.

Допомога адвоката також корисна у питаннях діалогу зі слідчим, свідками, потерпілими чи поліцією для мирного врегулювання спору. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу адвоката з дотримання законності при проведенні обшуку та інших процесуальних дій за КПК України.

Якщо у вашу справу уже передано до суду варто також розуміти, що адвокат не тільки захищає ваші законні права в суді, а може надати докази вашої невинуватості чи допомогти перевірити законність висунутих вам обвинувачень.
Для отримання консультації адвоката з кримінальних справ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice