Практика

Статті, за якими тепер також можуть мобілізувати

Статті за якими тепер також можуть мобілізувати
Спрощення вимог ВЛК для придатності до мобілізації, або статті за якими тепер визнаються придатними до служби та мобілізації

У Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ (Наказ № 402) було внесено зміни новим наказом Міністерства оборони № 490 від 18 серпня 2023 року вказані зміни набувають чинності з 25.08.2023р.

Відповідно, з новими змінами вимог стану придатності до військової служби по здоровʼю, тепер під мобілізацію підпадають особи з статтями:

2-в – клінічно вилікуваний туберкульоз;

4-в – вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;

5-в – безсимптомний ВІЛ;

13-в – хвороби ендокринної системи з незначними порушеннями функцій;

14-в – легкі короткочасні хворобливі прояви розладів психіки;

17-в – невротичні, пов'язані зі стресом та соматоформні розлади (фобії, тривожні, обсесивно-компульсивні, адаптаційні, соматофортні та інші невротичні розлади, неврастенія, реакції на тяжкий стрес) при помірно виражених, короткострокових проявах;

21-в – повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи;

22-в – епізодичні та пароксизмальні розлади.

Якщо ви маєте одну або декілька з статей переліку визначеного вище теоретично ви підлягаєте мобілізації в період дії військового стану після отримання мобілізаційного розпорядження.

Проте звертаємо Вашу увагу, що не завжди стан здоровʼя хворого військово-лікраською комісією досліджується обʼєктивно з ретельним КОМПЛЕКСНИМ вивченням стану здоровʼя хворого. Саме тому ви можете пройти окремі незалежні: обстеження та огляди лікарів (у тому числі і приватних клінік); отримати аналізи незалежних лаболаторій, нові знімки МРТ та КТ (у випадку якщо такі не було зроблено) для того аби мати можливість оскаржити такий висновок комісії.
Ви можете замовити визначення вашого ступеню придатності на ВЛК у медичного спеціаліста ЮК INSEININ чи проконсультуватись з інших питань призову та мобілізації.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ