КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Адвокат по статті 123 Кримінального кодексу: Умисне тяжке тілесне ушкодження, заподіяне у стані сильного душевного хвилювання

2023-10-09 12:25
Захист в Справах Умисного Тяжкого Тілесного Ушкодження в Стані Сильного Душевного Хвилювання: Важливість Досвідчених Адвокатів

Умисне тяжке тілесне ушкодження є серйозним злочином, і коли воно вчиняється в стані сильного душевного хвилювання, викликаного жорстоким поводженням або приниженням честі і гідності особи, це може призвести до серйозних наслідків. Стаття 123 Кримінального кодексу України визначає відповідальність за цей вид ушкодження.

Захист Ваших Прав і Інтересів

Справи, пов'язані з умисним тяжким тілесним ушкодженням, вчиненим в стані сильного душевного хвилювання, можуть бути складними і вимагати компетентної правової підтримки. Незалежно від обставин справи, важливо мати досвідчених адвокатів на вашому боці. Ми розуміємо, що кожна справа має свої власні особливості, і ми працюємо індивідуально з кожним клієнтом, щоб забезпечити найкращий можливий результат.


Стаття 123. Умисне тяжке тілесне ушкодження, заподіяне у стані сильного душевного хвилювання

Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене в стані сильного душевного хвилювання, викликаного жорстоким поводженням, або таким, що принижує честь і гідність особи, а також за наявності системного характеру такого поводження з боку потерпілого, -

карається громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Особливості доведення за даною статтею, включають:
На відміну від умисного вбивства, вчиненого у стані сильного душевного хвилювання (ст. 116 КК), заподіяння тяжкого тілесного ушкодження внаслідок систематичного знущання з боку потерпілого не може бути підставою для кваліфікації таких дій за ст. 123 КК як вчинених у стані сильного душевного хвилювання, якщо при цьому не було вчинено протизаконного насильства або тяжкої образи.

Заподіяння умисного тяжкого тілесного ушкодження в стані сильного душевно го хвилювання, що раптово виникло внаслідок протизаконного насильства або тяжкої образи з боку потерпілого, не може кваліфікуватися як умисне тяжке тілесне ушко дження при обтяжуючих обставинах, хоча б такі обставини, зазначені в законі, й міс тилися в діях винного. Відповідальність у таких випадках повинна наставати за ст. 123 КК.

Слід мати на увазі, що протизаконне насильство за своїм характером може ство рювати у суб’єкта право на необхідну оборону або затримання злочинця.

Допомога адвоката з кримінальних справ

З практики після внесення відомостей до ЄРДР проведення досудового розслідування та інші дії передбачені Кримінально процесуальним кодексом України - відбуваються у повністю законний спосіб. Саме тому адвокат з кримінальних справ може на будь-якому етапі справи припинити свавілля та в деяких випадках повністю закрити справу без передачі такої до суду.

Допомога адвоката також корисна у питаннях діалогу зі слідчим, свідками, потерпілими чи поліцією для мирного врегулювання спору. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу адвоката з дотримання законності при проведенні обшуку та інших процесуальних дій за КПК України.

Якщо у вашу справу уже передано до суду варто також розуміти, що адвокат не тільки захищає ваші законні права в суді, а може надати докази вашої невинуватості чи допомогти перевірити законність висунутих вам обвинувачень.
Для отримання консультації адвоката з кримінальних справ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice