Практика

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

 Під час військового стану далеко не всі особи підлягають мобілізації. Існує розширений перелік осіб, які не можуть взагалі або можу бути призвані за власним бажанням.
        Відповідно до ст.23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
  1. Заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; Особи заброньовані на період військового стану не підлягають під мобілізаційні дії. Це можуть бути працівники залученні для роботи на об’єктах критичної інфраструктури, в тилу, на підприємствах, які займаються забезпеченням Збройних сил України, державні службовці тощо.
  2. Визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців;
  3. Жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років:
  4. Жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років
  5. Жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю підгрупи А віком до 18 років;
  6. Народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим
  7. Студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання;
  8. Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції;
  9. Інші категорії осіб, відповідно до закону.
      Досить часто територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (військомати) призивають на військову службу осіб незважаючи на наявність підстав, передбачених  у законі. Причини таких дій можуть бути різні: починаючи від втрачених документів і закінчуючи звичайними помилками при дослідженні особистої картки військовозобов’язаних. 
= Відповідь на ці та будь-які інші питання Ви зможете дізнатись проконсультувавшись з професіоналами своєї справи - юристами компанії INSEININ за телефоном +380 (97) 507 06 53.