МІГРАЦІЙНИЙ АДВОКАТ

Чи можуть військовозобовʼязані жінки виїжджати за кордон

2023-10-13 15:25
З 24 лютого 2022 року в Україні діє правовий режим військового стану. Відповідно до конституційних положень в період воєнного стану можуть обмежуватись деякі права громадян, в тому числі право на переміщення та вільний вибір місця проживання.

З моменту оголошення воєнного стану обмеження на виїзд мають чоловіки віком від 18 до 60 років. Тобто наразі обмеження застосовані саме за гендерним та віковим принципом. Не всі чоловіки віком від 18 до 60 років є військовозобовʼязаними та підлягають призову на військову службу, проте всі вони обмежені у виїзді за кордон за виключенням підстав, які передбачені постанової КМУ №57.
Тобто навіть невійськовозобовʼязані чоловіки або чоловіки, які мають відстрочку все рівно не мають права на виїзд за кордон.

Чи існують обмеження на виїзд для військовозобовʼязаних жінок

Військовозобовʼязаними є жінки, які отримали військово-облікову спеціальність після закінчення військової кафедри, проходження військової служби та стали на військовий обліку.

Також військовозобовʼязаними є жінки, які стануть на військовий облік з 01 жовтня 2023 року як того вимагають зміни до закону “Про військовий обовʼязок та військову службу”. Нагадаємо, що з 01 жовтня 2023 року жінки, які мають освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю зобовʼязані стати на військовий облік, пройти військово-лікарську комісію та отримати військово-обліковий документ.

Проте наразі жодних обмежень на виїзд для військовозобовʼязаних жінок не існує!
Це повʼязано з тим, що обмеження, які наразі існують стосуються тільки категорії чоловіків віком від 18 до 60 років, а не війсковозобовʼязаних.

Відсутність обмежень повʼязано з неможливістю вичленити на кордоні саме військовозобовʼязаних жінок. Тобто прикордонники допоки не можуть встановити хто саме з жінок є військовозобовʼязаною.

В майбутньому поступово з впровадженням реєстру військовозобовʼязаних все таки можна очікувати обмежень на виїзд для військовозобовʼязаних жінок. Планується, що прикордонники зможуть через електронний реєстр перевіряти належність жінки до категорії військовозобовʼязаних громадян.

Що робити, якщо відмовляють у перетині кордону

Все частіше трапляються випадки, коли прикордонники по незрозумілим причинам відмовляють у перетині кордону. В такому випадку необхідно вимагати письмову відмову у перетині кордону із вказаною причиною відмови. Таку відмову можна оскаржити в адміністративному порядку до Адміністрації прикордонної служби або до адміністративного суду.

Допомога міграційного адвоката

Якщо у вас залишились питання стосовно обліку військовозобовʼязаних жінок та виїзду за кордон ви можете звернутись за консультаціє до міграційних спеціалістів юридичної компанії INSEININ. Якщо вам безпідставно відмовляють у перетині кордону наші спеціалісти зможуть допомогти оскаржити таку відмову та довести справу по виїзду до кінця.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих міграційних адвокатів, які мають значний досвід у сфері виїзду за кордон. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ