Практика

Встановлення факту утримання трьох і більше дітей. Звільнення з військової служби на підставі утримання трьох і більше дітей

Встановлення факту утримання дітей через суд
Відповідно до п.2г ст.26 Закону “Про військовий обов’язок і військову службу” військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації можуть звільнити у зв’язку з перебуванням на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.
Проте на практиці виникають питання: чи обов’язково військовослужбовець повинен бути законним батьком неповнолітніх дітей та як довести факт утримання трьох і більше неповнолітніх дітей?

Доволі часто у сім’ї військовослужбовця трапляються випадки коли військовий має кількох дітей від різних шлюбів або виховує та утримує дітей від попередніх шлюбів дружини не будучи їхнім законним батьком. Таким чином на утриманні військовослужбовця фактично може перебувати троє і більше неповнолітніх дітей. Чи має право мобілізований при наявності таких фактів звільнитись з військової служби?

Для того щоб звільнитись з військової служби необхідно підтвердити факт утримання трьох і більше дітей у судовому порядку. Для цього необхідно звернутись до районного, районного у місті, міського або міськрайонного суду із заявою про встановлення факту перебування фізичних осіб на утриманні.

Згідно із статтею 293 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до роз'яснень Постанови Пленуму Верховного суду України від 31.03.1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», наведений у ЦПК перелік фактів, які встановлюються судом не є вичерпним. За наявності умов суд може встановлювати й інші факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до ч.2 ст.256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Проте для суду необхідно надати докази того, що діти дійсно перебувають на утриманні військовослужбовця, такими доказами можуть бути:

  • судовий наказ про встановлення аліментів;
  • рішення суду про розірвання шлюбу;
  • довідка з виконавчої служби стосовно відсутності боргів по сплаті аліментів;
  • довідка про осіб, що спільно проживають;
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав;
  • акт обстеження житлово-побутових умов сім’ї;
  • документи, що посвідчують право власності на житло або договір оренди житла тощо.

Отже, відповідно до вимог ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Після подачі всіх необхідних доказів та заяви до суду, останній встановлює факт утримання військовослужбовцем трьох і більше дітей, дане рішення суду є підтвердженням даного факту.

ЩО МИ ПРОПОНУЄМО?

Юридична компанія Inseinin займається комплексом послуг стосовно звільнення військовослужбовців з військової служби та встановлення факту утримання трьох і більше дітей. Якщо ви утримуєте трьох і більше неповнолітніх дітей і хочете реалізувати своє право на звільнення ми допоможемо вам в даному питанні. Наші юристи займаються наданням послуг “під ключ” тобто до моменту отримання позитивного результату, ми працюємо по всій Україні та маємо спеціалізованих адвокатів на кожній категорії справ. Для того щоб отримати допомогу та проконсультуватись звертайтесь до наших юристів за телефонами — +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ