КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Адвокат по статті 186 Кримінального кодексу: Грабіж

адвокат з кримінальних справ ст. 186КК
Адвокатська допомога в справах, пов'язаних із статтею 186 Кримінального кодексу України

Стаття, що регулює випадки грабежу, включає в себе ряд ключових аспектів, що спрямовані на захист прав та інтересів підозрюваного або обвинуваченого. Ця стаття передбачає відповідальність за різні види грабежу залежно від умов і обставин вчинення злочину.

Грабіж - це відкрите викрадення чужого майна, що може мати різні обтяжуючи обставини, такі як: небезпека для життя; проникнення у житло; з завданням шкоди потерпілому; вчинене у військовий стан; у великих або особливо великих розмірах. Відповідальність за діяння передбачене статтею 186 Кримінального кодексу України може бути у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до тринадцяти років із конфіскацією майна.


Стаття 186. Грабіж

ч. 1 статті 186 КК України - Відкрите викрадення чужого майна (грабіж) - карається штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

ч. 2 статті 186 КК України - Грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб, - карається позбавленням волі на строк від чотирьох до шести років.

ч. 3 статті 186 КК України - Грабіж, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдав значної шкоди потерпілому, - карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

ч. 4 статті 186 КК України - Грабіж, вчинений у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, - карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

ч. 5 статті 186 КК України - Грабіж, вчинений в особливо великих розмірах або організованою групою, - карається позбавленням волі на строк від восьми до тринадцяти років із конфіскацією майна.

Особливості доведення за даною статтею, включають:
Якщо особа, яка скоїла злочин, помиляється і вважає, що її дії помічені сторонніми і оцінюються як викрадення, тоді коли цього фактично не відбувається (наприклад, інші свідки можуть бачити, як вона бере чуже майно, але не розуміють, що це викрадення), їй варто нести відповідальність за грабіж.

Грабіж відбувається і в тому випадку, коли викрадення спочатку починається таємно, але в процесі вчинення злочину перетворюється на відкрите, і винний усвідомлює це (наприклад, під час вчинення крадіжки виникає загроза з боку охоронця, але винний ігнорує це та, схопивши вкрадене майно, втікає).

Частина 2 статті 186 Кримінального кодексу передбачає відповідальність за грабіж, який включає насильство, але не завдає шкоди життю чи здоров'ю потерпілого, або містить загрозу використання такого насильства. Насильство може мати фізичний характер - обмеження свободи (зв'язування, закриття в певному приміщенні тощо), побої, побічні тілесні ушкодження, які не призводять до короткочасного порушення здоров'я або незначної втрати працездатності.

Важливо відрізняти грабіж, поєднаний з насильством, при якому винний застосовує певні зусилля, щоб викупити майно в потерпілого.

Допомога адвоката з кримінальних справ

З практики після внесення відомостей до ЄРДР проведення досудового розслідування та інші дії передбачені Кримінально процесуальним кодексом України - відбуваються у повністю законний спосіб. Саме тому адвокат з кримінальних справ може на будь-якому етапі справи припинити свавілля та в деяких випадках повністю закрити справу без передачі такої до суду.

Допомога адвоката також корисна у питаннях діалогу зі слідчим, свідками, потерпілими чи поліцією для мирного врегулювання спору. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу адвоката з дотримання законності при проведенні обшуку та інших процесуальних дій за КПК України.

Якщо у вашу справу уже передано до суду варто також розуміти, що адвокат не тільки захищає ваші законні права в суді, а може надати докази вашої невинуватості чи допомогти перевірити законність висунутих вам обвинувачень.
Для отримання консультації адвоката з кримінальних справ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice