КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Адвокат по статті 188-1 Кримінального кодексу: Викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання

2023-10-11 12:36
Захист адвоката з кримінальних справ передбачених ст. 188-1 Кримінального кодексу: Викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання

Стаття 188-1 Кримінального кодексу України регулює питання, пов'язані з викраденням води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання без приладів обліку, результати вимірювання яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків (якщо використання приладів обліку обов'язкове), або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди.


Стаття 188-1. Викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання

1. Викрадення гарячої або питної води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання без приладів обліку, результати вимірювання яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків (якщо використання приладів обліку обов’язкове), або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди, -

карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони завдали шкоду у великих розмірах, -

караються позбавленням волі на строк до трьох років.


Особливості доведення за даною статтею, включають:
Шкода, передбачена цією статтею, визнається значною, якщо вона в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а у великих розмірах - якщо вона в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Важливо підкреслити, що вибір між таємним чи відкритим способом викрадення енергії не впливає на юридичну кваліфікацію злочину, проте цей аспект має значення для оцінки ступеня суспільної небезпечності вчиненого протиправного діяння.

Протиправність використання чужої енергії виявляється в тому, що особа, яка її використовує, не має жодного права, будь то фактичне чи передбачуване, на цю енергію, оскільки вона є чужою.

При цьому використання цієї енергії не супроводжується обов'язковим обліком через відсутність відповідних приладів, що призначені для вимірювання обсягу спожитої енергії, чи через їхнє умисне пошкодження.

Важливо зазначити, що викрадення електричної або теплової енергії будь-яким іншим способом також вважається злочином, оскільки винна особа безправно використовує енергію, яка належить іншій стороні, і завдає майнову шкоду власнику цієї енергії.

Допомога адвоката з кримінальних справ

З практики після внесення відомостей до ЄРДР проведення досудового розслідування та інші дії передбачені Кримінально процесуальним кодексом України - відбуваються у повністю законний спосіб. Саме тому адвокат з кримінальних справ може на будь-якому етапі справи припинити свавілля та в деяких випадках повністю закрити справу без передачі такої до суду.

Допомога адвоката також корисна у питаннях діалогу зі слідчим, свідками, потерпілими чи поліцією для мирного врегулювання спору. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу адвоката з дотримання законності при проведенні обшуку та інших процесуальних дій за КПК України.

Якщо у вашу справу уже передано до суду варто також розуміти, що адвокат не тільки захищає ваші законні права в суді, а може надати докази вашої невинуватості чи допомогти перевірити законність висунутих вам обвинувачень.
Для отримання консультації адвоката з кримінальних справ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice