СІМЕЙНИЙ АДВОКАТ

Розірвання шлюбу, якщо дружина за кордоном

Розірвання шлюбу, якщо дружина за кордоном
В період дії військового стану велика кількість громадян виїхали за кордон та отримали статус біженця або особи під тимчасовим захистом. Так як чоловіки віком від 18 до 60 років є військовозобовʼязаними право на перетин кордону для них є обмеженим. Тому поширеним стало явище розділення сімʼї, що призводить в кінцевому результаті до розлучення. Тому необхідно дослідити питання, яким чином можна розлучитись, якщо дружина перебуває за кордоном.

Розірвання шлюбу через відділ реєстрації актів цивільного стану (РАЦС)

Розірвати шлюб через РАЦС можливо лише у випадку, якщо подружжя не має неповнолітніх дітей. Для цього необхідно подати спільну заяву про розірвання шлюбу разом зі паспортами громадян України та свідоцтвом про шлюб. У випадку, якщо один з подружжя перебуває за кордоном він повинен заповнити свою частину заяви та нотаріально завірити документ. Інший з подружжя заповнить свою частину заяви та подасть її до органів РАЦС. Строк розлучення - протягом 1 місяця з моменту подачі заяви.

Розірвання шлюбу через суд

У випадку, якщо подружжя мають неповнолітніх дітей розлучення може відбуватись лише через суд. В такому випадку одному з подружжя (позивач) необхідно подати позовну заяву про розірвання шлюбу до місцевого суду за адресою реєстрації місця проживання іншого з подружжя (відповідача).

Один з подружжя, який перебуває за кордоном повинен підтвердити згоду на розлучення, відсутність майнового спору та спору про визначення місця проживання дитини. Для цього він може взяти участь в судовому процесі у форматі відеоконференції (з погодженням суду) або направити до суду клопотання про розгляд справи без його участі та підтримку позовних вимог.

Судовий процес за клопотанням може відбутися без участі сторін або за їхньої фізичної присутності на судових засіданнях.

Після розгляду справи суд виносить рішення про розірвання шлюбу. Дане набирає законної сили протягом 30 днів з моменту оголошення та може бути оскаржене до апеляційного суду.

Допомога сімейного адвоката

Сімейний адвокат юридичної компанії INSEININ займається питаннями розірвання шлюбу, якщо дружина перебуває за кордоном. Наші фахівці здійснюють повний супровід процедури розлучення через судову інстанцію або ж можуть допомогти в підготовці процесуальних документі.

Ми надаємо наступні послуги:
  1. Повний супровід процедури розлучення через суд.
  2. Повний супровід процедури розлучення через РАЦС.
  3. Підготовка позовної заяви про розірвання шлюбу.
  4. Підготовка клопотання про розгляд справи без участі сторін.
  5. Участь адвоката на судових засіданнях стосовно розірвання шлюбу.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері розлучення подружжя через судову інстанцію.Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі розлучення.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ