БАНКІВСЬКЕ І ФІНАНСОВЕ ПРАВО ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Як забезпечити права та захист інвесторів у сфері криптовалютних проектів?

2023-11-14 15:01
Як забезпечити права та захист інвесторів у сфері криптовалютних проектів?

В сучасному цифровому світі, де криптовалюта стає все більш популярною формою інвестицій та обміну, виникає безпрецедентна потреба в захисті прав споживачів. Захист від криптовалютних шахрайств стає важливою задачею для урядів і правозахисних організацій. Україна, як і багато інших країн, шукає ефективні юридичні рішення для забезпечення безпеки та довіри в сфері криптовалют.

Шахрайство з інвестування в криптовалюту - це особливий вид шахрайства, що полягає у створенні ілюзії дохідності від високоризикової інвестиційної діяльності, але насправді не має реальної складової інвестиційних процедур і механізмів заробітку.

Інвестиції в криптовалюту завжди приваблюють доволі приємними відсотками доходу, адже такі інвестиції не рідко мають >1000% дохідності. Насправді, це лише поодинокі випадки шаленого успіху котрий використовують як приманку шахраї.

Схеми з криптовалютним інвестуванням:
  • Біржі чи кошельки фішинги реальних платформ;
  • Біржі чи кошельки котрі мають ручне управління і ризик втручання;
  • Шахрайські сайти і додатки;
  • Обман через довіру брокеру іншій нібито експертній особі.

Усі схеми різні та інколи одні більш складні і заплутані, а інші навіть не турбуються про створення банального сайту. Так до прикладу у більш професійних схемах фігурує так звана онлайн біржа криптовалюти котра нібито є інвестиційної площадкою і незалежною системою загальної світової мережі. На ній проводяться торги і навіть є котування в залежності від умов ринку, або криптовалюта там тільки росте. Проте насправді це лише запрограмована система координат і основна мета створення ілюзії інсветицій.

При більш простих схемах жертв просто "ловлять" в Телеграм каналах чи Тік-Ток, ОЛХ оголошеннях красивою картинкою багатства та успішності людей котрі досягли усього завдяки якомусь талановитому Брокеру котрий звісно за певну суму коштів поділиться усіма секретами та може допоможе і вам.

Але від того чи дорога схема чи просто з Фейсбук реклами кінцева схема полягає у привласненні ваших коштів шляхом заведення їх на ПСЕВДО-біржу чи відправку якомусь ПСЕВДО-брокеру, що обіцяє 10000% уже завтра.

Інколи схема може мати подвійну крадіжку, тобто спочатку вам дають приманку у вигляді нібито дивідендів з ваших коштів у розмірі 10-20% від суми і ось ви уже їм довірили і та пропонують вкласти усе що маєте аби вони миттєво зробили вас новим мільйонером.

І після, на сухий кінець. Вам можуть просто завити нібито інветиції це ризик і ви зажди можете втратити та після цих слів вам раптово повідомлять, що "крипта упала", біржа закрилась, або новий успішний брокер не вийшов на звʼязок.


Дехто взагалі не розуміє, що відбулось, дехто вважає, що притягнути до відповідальності в межах Кримінального кодексу шахраїв буде не можливо, адже відслідкувати рух таких коштів котрі ще й часто страхуючись використовують усілякі способи Анонімності отримання фінансових ресурсів.


Законодавча база України та криптовалютні шахрайства

Зрозуміло, що усі ці дії є класичним шахрайством. Особи від самого початку знають, що ніякого бізнес інвестування не існує та бажає зловживаючи вашою довірою заволодіти усіма коштами, що ви маєте.

Зловживання та шахрайство у сфері криптовалют можуть включати різноманітні дії, такі як обман, крадіжка, фішинг, афери з ICO (Initial Coin Offering), а також інші обманні схеми.

Кримінальне законодавство визначає кримінальні злочини у сфері кібербезпеки, включаючи шахрайство з використанням криптовалют. Зокрема, статті про крадіжку, обман, шахрайство та інші злочини можуть бути застосовані до випадків, пов'язаних з криптовалютами.
Юридичні обмеження для проведення криптовалютних операцій

З метою захисту інвесторів та уникнення криптовалютних шахрайств юристи та адвокати встановлюють цілю систему перевірок, застережень та вимог для проведення криптовалютних інвестицій своїх клієнтів. Ініціативи, такі як обов'язкова ліцензія для криптовалютних обмінників та ICO-проектів, спрямовані на фільтрацію недобросовісних учасників ринку - є як самі собою розуміючими.

Додатково потрібно звертати увагу інвестора на фінансові та податкові звіти компанії, її представництво на території місця постійного проживання.

Є ще багато нюансів та корисних порад котрі з урахуванням практики випалювали спеціалісти. Однієї лише законодавчої перевірки на практиці може виявитись недостатньо. Оскільки розуміння інвестицій як високоризикової діяльності котра може мати реальну втрату частини чи навіть усієї частки, саме тому інколи важко складно довести причетність конкретних осіб до майнової відповідальності та повернути кошти.


Співпраця з міжнародними організаціями

Зважаючи на глобальний характер криптовалют та їхнього світового поширення на фінансові ринки, винні особи можуть знаходитись за межами далеко України. Проте це не повинна бути перешкодою, нині можна також активно співпрацювати з міжнародними організаціями та іншими країнами для вироблення спільних заходів пошуку і притягнення до відповідальності за порушення прав громадян інших країн. Це сприятиме ефективній боротьбі з криптовалютними злочинами та підвищить рівень захисту прав споживачів.

Заключні думки: захист від криптовалютних шахрайств в Україні є важливим завданням, яке потребує комплексного підходу та постійного вдосконалення законодавства. Тільки через спільні зусилля уряду, правозахисних організацій та громадськості можна забезпечити стабільний та надійний розвиток криптовалютного ринку, де права та інтереси споживачів є на першому плані.

Для отримання консультації спеціаліста з даних питань, можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Фінансовий відділ Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/finance_law