Хворі, які досягли повноліття, у разі наявності захворювань, що призвели до стійких порушень функцій організму та обмеження нормальної життєдіяльності мають право звернутись до медико-соціальної експертної комісії з метою отримання групи інвалідності. Проходження медико-соціальної експертизи відбувається за направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоровʼя. Особа, яка звертається повинна надати чіткий перелік документів для розгляду питання надання інвалідності комісією. У випадку ненадання певних документів з даного переліку МСЕК може відмовити у розгляді документів.
Для проходження МСЕК особа повинна надати наступні документи:
- Паспорт громадянина України та витяг з реєстру територіальної громади про реєстрацію місця проживання. Для осіб ВПО також потрібно надати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
- Довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.
- Військово-обліковий документ у формі військового квитка, тимчасового посвідчення військовозобовʼязаного для військовозобовʼязаних осіб; посвідчення про приписку до призовної дільниці для призовників. Також можна надати письмовий або електронний військово-обліковий документ нової форми, яка затверджена постановою КМУ №559.
Лікарсько-консультативна комісія повинна надати наступні документи:
- Направлення за формою №088/о на проходження МСЕК.
- Виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого, у разі проходження стаціонарного лікування.
- Виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого, у разі проходження амбулаторного лікування.
- Обстеження, та/або оригінали консультативних висновків лікарів та/або діагностичних досліджень за останній рік щодо діагнозу або стану здоров’я, який розглядатиметься комісією.
- Результати лабораторних, інструментальних, променевих та інших обстежень, що підтверджують діагнози або стани здоров’я та ступінь їх важкості (подаються до усіх направлень на огляд комісії);
- План медичної та професійної реабілітації (за наявності);
- Копію індивідуального реабілітаційного плану (за наявності);
- Для військовослужбовців - постанову військово-лікарської комісії, оформлену як довідка військово-лікарської комісії, свідоцтво про хворобу або витяг з протоколу засідання штатної військово-лікарської комісії.
- Інформацію про медичний (медичні) висновок (висновки) про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.
- Листки непрацездатності, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, у паперовій формі.
Комісія приймає документи осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за наявності у них стійкого чи необоротного характеру захворювання, а також у разі безперервної тимчасової непрацездатності не пізніше ніж через чотири місяці з дня її настання чи у зв’язку з одним і тим самим захворюванням протягом п’яти місяців з перервою за останні 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності.
Консультація адвоката з питань інвалідності
У випадку, якщо у вас виникли труднощі стосовно оформлення групи інвалідності, ви не знаєте чи маєте право на інвалідність, як отримати направлення на МСЕК та які документи подати - ви можете звернутись за консультацією та допомогою до профільних юристів та адвокатів з питань інвалідності та проходження МСЕК.
У випадку, якщо ви сумніваєтесь чи маєте право на групу інвалідності, профільний адвокат за участі незалежних лікарів розглянути наявні у вас документи та надати усне або письмове заключення стосовно наявності чи відсутності підстав для отримання інвалідності. Для отримання такої консультації необхідно надавати фотокопії медичних документів за вказаними контактними номерами телефонів. Після завершення дослідження вас проконсультує профільний адвокат.
У випадку, якщо ви сумніваєтесь чи маєте право на групу інвалідності, профільний адвокат за участі незалежних лікарів розглянути наявні у вас документи та надати усне або письмове заключення стосовно наявності чи відсутності підстав для отримання інвалідності. Для отримання такої консультації необхідно надавати фотокопії медичних документів за вказаними контактними номерами телефонів. Після завершення дослідження вас проконсультує профільний адвокат.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері отримання групи інвалідності. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.
Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).
🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ