БАНКІВСЬКЕ І ФІНАНСОВЕ ПРАВО ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Чи можна вести підприємницьку діяльність без реєстрації юридичної особи

Чи можна вести підприємницьку діяльність без реєстрації юридичної особи
Багато громадян України під час створення власної справи допускаються серйозних помилок, які призводять до адміністративних, кримінальних правопорушень, що ставить під загрозу весь бізнес. Однією з таких помилок є ведення господарської діяльності без реєстрації юридичної особи або фізичної особи підприємця (ФОП).

Відповідно до ст.42 Господарського кодексу підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Тобто підприємницька діяльність з метою отримання прибутку може здійснюватись виключно суб'єктами господарювання.

Суб'єкт господарювання — юридична особа незалежно від організаційно-правової форми та форми власності чи фізична особа, яка займається діяльністю з виробництва, реалізації, придбання товарів, іншою господарською діяльністю; будь-яка юридична або фізична особа, яка здійснює контроль над суб'єктами господарювання, група суб'єктів господарювання, якщо один або декілька з них здійснюють контроль над іншими.
Відповідно до вимог господарського кодексу України всі субʼєкти господарювання підлягають державній реєстрації, незалежно від форми утворення.

Тобто для здійснення підприємницької діяльності обовʼязково необхідно зареєструвати субʼєкт господарської діяльності. Це може бути фізична особа підприємець (ФОП), акціонерне товариство, командитне товариство, повне товариство, товариство з обмеженою або додатковою відповідальністю тощо.

Відповідальність за ведення підприємницької діяльності без реєстрації як субʼєкта господарювання

У випадку, якщо ви проводите підприємницьку діяльність без реєстрації субʼєкта господарювання це може призвести до наслідків у вигляді адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст.164 КУпАП провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом, -
тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої.

Порушення правила про ведення господарської діяльності є доволі серйозним правопорушенням. У випадку, якщо особа здійснює господарські операції безпосередньо на власний картковий рахунок такі дії швидко потраплять до фінансового моніторингу банку та відповідно рахунок може бути заблокований. Банк в свою чергу може повідомити органи поліції та податкової служби про вчинення адміністративного правопорушення. Тому для ведення підприємницької діяльності обовʼязково необхідно зареєструвати субʼєкт господарювання.

Допомога адвоката з питань ведення бізнесу

Юридична компанія INSEININ займається питаннями супроводу та консалтингу для бізнесу на всіх етапах від створення субʼєкта господарювання до ведення фактичної підприємницької діяльності. У випадку, якщо ви потребуєте допомоги або консультації стосовно відкриття бізнесу, реєстрації юридичної особи, ФОПа, ведення господарської діяльності та нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері супроводу та консультування стосовно ведення господарської діяльності. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ