СУДОВА ПРАКТИКА ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Оскарження рішення суду по адміністративній справі|Адвокат по адміністративним справам

Оскарження рішення суду по адміністративній справі|Адвокат по адміністративним справам
В порядку адміністративного оскарження оскаржуються рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, місцевого самоврядування або інших субʼєктів, які наділені владними повноваженнями. Рішення по адміністративній справі приймається судом першої інстанції. Проте не в усіх випадках суд стає на бік позивача, трапляються випадки неповного дослідження доказів, порушення норм матеріального та процесуального права, що призводить до винесення неправомірного рішення. Якщо рішення є протиправним воно підлягає оскарженню в суді апеляційного інстанції шляхом подання апеляційної скарги.

Протягом якого строку можна подати скаргу

Апеляційну скаргу на рішення суду можна подати протягом 30 днів з моменту проголошення рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

У випадку, якщо розгляд справи відбувався у спрощеному провадженні рішення суду направляється учасникам справи по пошті. В такому випадку апеляційну скаргу можливо подати протягом 30 днів з моменту отримання рішення суду. Для відкриття провадження в такому випадку разом з апеляційною скаргою необхідно подавати заяву на поновлення пропущеного строку.

Суд, до якого необхідно подавати апеляційну скаргу

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Судом апеляційної інстанції в адміністративних справах є апеляційний адміністративний суд, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться місцевий адміністративний суд, що ухвалив рішення.

Наразі в Україні існує вісім апеляційних адміністративних судів, які поширюють свою підсудність на відповідні області:
1) Перший апеляційний адміністративний суд в апеляційному окрузі, що включає Донецьку та Луганську області, з місцезнаходженням у місті Краматорську Донецької області;

2) Другий апеляційний адміністративний суд в апеляційному окрузі, що включає Полтавську, Сумську та Харківську області, з місцезнаходженням у місті Харкові;

3) Третій апеляційний адміністративний суд в апеляційному окрузі, що включає Дніпропетровську, Запорізьку та Кіровоградську області, з місцезнаходженням у місті Дніпрі;

4) Четвертий апеляційний адміністративний суд в апеляційному окрузі, що включає Автономну Республіку Крим і місто Севастополь, з місцезнаходженням у місті Севастополі;

5) П'ятий апеляційний адміністративний суд в апеляційному окрузі, що включає Миколаївську, Одеську та Херсонську області, з місцезнаходженням у місті Одесі;

6) Шостий апеляційний адміністративний суд в апеляційному окрузі, що включає Київську, Черкаську, Чернігівську області та місто Київ, з місцезнаходженням у місті Києві;

7) Сьомий апеляційний адміністративний суд в апеляційному окрузі, що включає Вінницьку, Житомирську, Хмельницьку та Чернівецьку області, з місцезнаходженням у місті Вінниці;

8) Восьмий апеляційний адміністративний суд в апеляційному окрузі, що включає Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську та Тернопільську області, з місцезнаходженням у місті Львові.

Звернутись з апеляційною скаргою до апеляційного суду можуть учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.

Розгляд апеляційної скарги

Апеляційний розгляд здійснюється колегією суддів у складі трьох суддів за правилами розгляду справи судом першої інстанції за правилами спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, встановлених цією главою.

Апеляційний суд повинен прийняти рішення протягом 60 днів з моменту відкриття провадження у справі.

За результатами розгляду справи суд може прийняти одне з таких рішень:
  • залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін;
  • скасувати судове рішення повністю або частково та ухвалити нове рішення у відповідній частині або зміни рішення;
  • скасувати рішення суду і направити справи для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю;
  • скасувати рішення повністю або частково з закриттям провадження у справі або залишенням позовної заяви без розгляду у відповідній частині.

Після закінчення апеляційного розгляду справа у п’ятнадцятиденний строк повертається до суду першої інстанції, який її розглядав.

Супровід адвоката з адміністративних справ

Юристи та адвокати юридичної компанії INSEININ здійснюють супровід адміністративних справ у суді першої та апеляційної інстанції.
В питанні оскарження рішення суду в апеляційній інстанції ми надаємо наступні послуги:
  1. Консультація стосовно оскарження рішення в апеляційній інстанції.
  2. Написання апеляційної скарги.
  3. Подача апеляційної скарги до суду.
  4. Повний супровід апеляційного оскарження рішення суду.
  5. Участь у судових засіданнях.
  6. Подача відзиву, заперечення, додаткових пояснень та інших процесуальних документів.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження рішення суду в адміністративному процесі. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ