КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Адвокат по статті 129 Кримінального кодексу: Погроза вбивством

адвокат з кримінальних справ ст. 129КК
Адвокатські Послуги: Захист Від Погроз Вбивством Згідно зі Статтею 129

В Україні на сьогоднішній день право на вільний та справедливий судовий процес є однією з найбільш фундаментальних гарантій для кожного громадянина. Справи, пов'язані із погрозами вбивством, потребують особливої уваги та правової експертизи. Стаття 129 Кримінального Кодексу України визначає відповідальність за такі дії, і роль адвоката в цих справах визначальна для забезпечення справедливості та захисту прав обвинувачених.

Законодавчий Контекст

Стаття 129 Кримінального Кодексу України регулює питання погроз вбивством. Вона визначає відповідальність за здійснення погрози вбивством в залежності від конкретних обставин справи. За погрози вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися їх реалізації, може бути настана арешт на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до двох років. Проте, якщо такі дії вчинені членом організованої групи або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості, санкції значно жорсткіші, включаючи позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

Стаття 129. Погроза вбивством

1. Погроза вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози, -

карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Те саме діяння, вчинене членом організованої групи або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості, -

карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Особливості доведення за даною статтею, включають:
Така погроза може бути виражена різними засобами: усно, письмово, за допомогою різних дій (жестів, міміки, демонстрації зброї тощо). Для кваліфікації за ст. 129 КК не має значення, чи була така погроза одноразовою або кількаразовою, систематичною, такою, що має характер тероризування.

Відповідальність за ст. 129 КК може настати лише за погрозу вбивством. Погроза здійснити інші дії (наприклад, заподіяти тяжкі тілесні ушкодження, знищити майно) за ст. 129 КК кваліфікуватися не може.

Реальність погрози встановлюється в кожному окремому випадку з урахуванням конкретних фактичних обставин. При вирішенні цього питання слід ураховувати як суб’єктивний критерій (сприйняття погрози потерпілим), так і об’єктивний (спосіб та інтенсивність її вираження, особу винного, характер стосунків між ним і потерпілим тощо).

Для визнання погрози вбивством реальною необхідно встановити, що винний вчинив такі дії, які давали потерпілому підстави побоюватися її здійснення, і що по ведінка винного, його стосунки з потерпілим об’ єктивно свідчили про реальність погрози.

Допомога адвоката з кримінальних справ

З практики після внесення відомостей до ЄРДР проведення досудового розслідування та інші дії передбачені Кримінально процесуальним кодексом України - відбуваються у повністю законний спосіб. Саме тому адвокат з кримінальних справ може на будь-якому етапі справи припинити свавілля та в деяких випадках повністю закрити справу без передачі такої до суду.

Допомога адвоката також корисна у питаннях діалогу зі слідчим, свідками, потерпілими чи поліцією для мирного врегулювання спору. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу адвоката з дотримання законності при проведенні обшуку та інших процесуальних дій за КПК України.

Якщо у вашу справу уже передано до суду варто також розуміти, що адвокат не тільки захищає ваші законні права в суді, а може надати докази вашої невинуватості чи допомогти перевірити законність висунутих вам обвинувачень.
Для отримання консультації адвоката з кримінальних справ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice