КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА ПРОЦЕС ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ INSEININ

Адвокат по статті 121 Кримінального кодексу: Умисне тяжке тілесне ушкодження

адвокат з кримінальних справ ст. 121КК
Захист Ваших Прав: Адвокатська Підтримка у Справах Умисного Тяжкого Тілесного Ушкодження

Справи, пов'язані з умисним тяжким тілесним ушкодженням, є серйозними та можуть мати важливі правові наслідки. Стаття 121 Кримінального кодексу України визначає відповідальність за подібні правопорушення. У таких ситуаціях важливо оточити себе досвідченими адвокатами, які зрозуміють всі аспекти цієї справи.

Захист Ваших Інтересів

Умисне тяжке тілесне ушкодження може мати серйозні наслідки, і в таких випадках важливо мати професійних адвокатів на вашому боці. Наші адвокати мають досвід у справах цього типу і готові надати вам компетентну правову підтримку.

Захист від Покарання

Якщо вас звинувачують у вчиненні умисного тяжкого тілесного ушкодження, не соромтеся звертатися до нас. Ми готові допомогти вам захистити свої права та інтереси та допомогти вам уникнути надмірного покарання.


Стаття 121. Умисне тяжке тілесне ушкодження

1. Умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, каліцтво статевих органів, психічну хворобу або інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, або переривання вагітності чи непоправне знівечення обличчя, -

карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

2. Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, чи з мотивів расової, національної або релігійної нетерпимості, або вчинене на замовлення, або таке, що спричинило смерть потерпілого, -

карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

Особливості доведення за даною статтею, включають:
З об’єктивної сторони тілесне ушкодження характеризується: 1) дією або без діяльністю у вигляді посягання на здоров’я іншої людини; 2) наслідками у вигляді спричинення тілесних ушкоджень; 3) причинним зв’язком між зазначеним діянням та наслідками.

При вчиненні розглядуваного злочину шляхом дії може бути застосовано як фізичний вплив на потерпілого (нанесення удару, спричинення опіку та ін.), так і психічний (погроза або залякування, що викликали душевну хворобу та ін.). Для заподіяння тілесного ушкодження винний може застосувати м’язові зусилля свого тіла або різні знаряддя (ніж, сокиру тощо), а також привести в дію різні механізми і речовини (пістолет, отруту та ін.). Винним для цього можуть бути використані природні фактори, джерела підвищеної небезпеки, обстановка стихійного лиха тощо.

При заподіянні тілесного ушкодження шляхом бездіяльності йдеться про невчи- нення винним дії, яка б запобігла заподіянню шкоди здоров’ю іншої людини, за умо ви, що він був зобов’язаний здійснити її та мав можливість зробити це. Такий обов’язок діяти може випливати із закону або інших нормативних актів (наприклад, обов’ язок батьків турбуватися про здоров’я дітей); службового становища або професійних обов’язків (наприклад, обов’язок медичного працівника - лікувати хворого); поперед ніх дій винного (наприклад, поставлення когось у небезпеку покладає на винного обов’язок вжити заходів охорони здоров’я потерпілого) тощо.

Необхідною ознакою закінченого складу тілесного ушкодження є настання зло чинного наслідку у вигляді різної тяжкості шкоди здоров’ю людини. Відсутність та кого наслідку виключає можливість притягнення до відповідальності за закінчене тілесне ушкодження.

Для притягнення до відповідальності за заподіяння тілесного ушкодження необ хідним є встановлення причинного зв ’язку між діянням винного і шкідливими наслід ками, що настали для здоров’я потерпілого. Це питання повинно вирішуватися слід чими і судовими органами в кожному окремому випадку з урахуванням конкретних обставин справи.

Не мають протиправного характеру й тілесні ушкодження, заподіяні під час спор тивних змагань (футбол, хокей, бокс, боротьба та ін.), у яких добровільно брав участь потерпілий. При цьому необхідно, щоб такі змагання дозволялися компетентними органами і щоб заподіяння тілесних ушкоджень їх учаснику не було наслідком умис ного порушення встановлених правил.

Допомога адвоката з кримінальних справ

З практики після внесення відомостей до ЄРДР проведення досудового розслідування та інші дії передбачені Кримінально процесуальним кодексом України - відбуваються у повністю законний спосіб. Саме тому адвокат з кримінальних справ може на будь-якому етапі справи припинити свавілля та в деяких випадках повністю закрити справу без передачі такої до суду.

Допомога адвоката також корисна у питаннях діалогу зі слідчим, свідками, потерпілими чи поліцією для мирного врегулювання спору. Ви також можете отримати кваліфіковану допомогу адвоката з дотримання законності при проведенні обшуку та інших процесуальних дій за КПК України.

Якщо у вашу справу уже передано до суду варто також розуміти, що адвокат не тільки захищає ваші законні права в суді, а може надати докази вашої невинуватості чи допомогти перевірити законність висунутих вам обвинувачень.
Для отримання консультації адвоката з кримінальних справ можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Ви також можете: [РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ]

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку у нас на сайті — Відділ кримінального права Юридичної компанії INSEININ: https://inseinin.com.ua/criminal_practice