Практика

Відстрочка від мобілізації хто має право у 2025 році?

Відстрочка від мобілізації хто має право у 2025 році?

Хто має право на відстрочку у військовий стан у 2025 році?

У 2025 році в Україні продовжено воєнний стан та загальну мобілізацію. Відповідно, питання відстрочки від мобілізації залишається актуальним для багатьох громадян. Однак законодавство України з питань мобілізації постійно змінюється, та у 2025 році передбачає нову низку категорій осіб, які мають право на відстрочку від призову.

У цій статті нижче ми розберемо нові категорії громадян та перелік підстав які маю право на відстрочку:

За новими змінами у 2025 році відстрочка надається чоловікам

За станом здоров'я:

За сімейними обставинами:

За професійною діяльністю:

  • Працівники державних органів та органів місцевого самоврядування, яким надано бронювання.
  • Працівники підприємств, установ та організацій, які визнані критично важливими для функціонування держави та забезпечення потреб Збройних сил України.
  • Педагогічні працівники закладів освіти, які працюють не менше ніж на 0,75 ставки.
  • Наукові співробітники з науковим ступенем, які працюють у наукових установах та організаціях.

Студенти та аспіранти:

  • Студенти, які навчаються за денною або дуальною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, а також в аспірантурі чи докторантурі.

Окремі категорії військових та їх сімей:

  • Особи, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час участі в антитерористичній операції або забезпеченні національної безпеки і оборони.
  • Громадяни, які були звільнені з полону.

Заброньовані працівники:

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1332 від 22 листопада 2024 року, підприємства, які мають статус критично важливих, повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року. У разі неподання необхідних документів, працівники таких підприємств втрачають право на відстрочку від мобілізації.

Також особа не може отримати бронювання якщо уже перебуває у розшуку за порушення правил військового обліку.

Порядок оформлення відстрочки:

Для отримання відстрочки військовозобов'язаний повинен звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) за місцем обліку. Або подати дані електронно через застосунок Резерв+ для отримання відстрочки онлайн.

Необхідно подати заяву та додати документи, що підтверджують право на відстрочку (завірені копії). Заявур реєструють та надають реєстраційний номер. Після чого приймає рішення комісія з питань відстрочки і вам приходить смс повідомлення за номером про його отримання на руки в ТЦК та СП.

У деяких випадках, таких як для студентів чи багатодітних батьків, відстрочку може продовжуватись автоматично через мобільний додаток "Резерв+" без необхідності фізичної подачі документів, оскільки такі підтягуються з інших реєстрів автоматично.

Термін дії відстрочки:

Відстрочка надається на певний період залежно від підстави. Най частіше це терміном на 3 місяці з можливістю продовження. Після закінчення цього терміну необхідно повторно підтвердити право на відстрочку, надавши відповідні документи до ТЦК і СП або оновившись в Резерв+

Для окремих категорій відстрочки надаються на більший термін, до прикладу для студентів на один семестр - тобто 6 місяців.

Висновок

У 2025 році законодавство України чітко визначає категорії громадян, які мають право на відстрочку від мобілізації. Важливо своєчасно оформлювати та подовжувати відстрочку, надаючи необхідні документи до відповідних органів або в застосунку Резерв+.

У разі виникнення питань або необхідності оскарження відмови у наданні відстрочки, рекомендується звертатися за правовою допомогою до військових адвокатів.
📞 Для отримання консультації або подальшого супроводу з даних питань звертайтесь за номерами: +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24

🔐Напишіть нам на:

📝Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

👍 Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ

✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲